MISTROVSTVÍ SVĚTA NA KOLOBĚŽKÁCH DLOUHÝ ZÁVOD

Mistrovství Světa 2010 mělo v sobotu na programu svůj poslední a nejdelší závod na 36  km na krátkém okruhu, dlouhém 3,6 km. V kategorii mužů opět dominoval Fin Kai Immonen, s nímž však část závodu držel krok Richard Jisl, který nakonec dojel druhý a svoji čtvrtou medaili  získal za třetí místo Jaromír Odvárka!
Jaromír Odvárka se tak stal nejúspěšnějším českým mužem, jednou z hvězd koloběžkového šampionátu a pravděpodobně i jeho největším překvapením. Díky vynechání úvodní části koloběžkové sezóny, neměli soupeři představu o jeho aktuální výkonnosti a forma na MS byla opravdu parádní!
V ženách opět kompletně obsadily stupně vítězů Holanďanky, když druhé individuální zlato získala Wenda Zuiddam. Česká závodnice Martina Smitková skončila po třetí na tomto MS na skvělém, ale zároveň nepopulárním 4. místě. Michaela Baletková pak dojela šestá.
Další medaile pak přidaly do české sbírky veteránské kategorie.  Třetí zlatou medaili  získala Ivana Dvořáková a stříbro Jaroslav Balatka. Velmi kvalitní výkon předvedl i úspěšný plzeňský kadet Marek Kadlec,  jenž dojel v absolutním pořadí 16., ale jeho kategorie nebyla  v dlouhém závodě vyhlášena.
Česká výprava  získala na MS 23 medailí, 6 zlatých, 9 stříbrných, 8 bronzových, tedy o dvě méně než Holanďané a stala se velmi úspěšnou výpravou. V pořadí národů, díky přepočítávací koeficientu prvních míst, pak bohužel skončila až za Finskem  na třetím místě, Finové pak získali 9 medailí. Česká výprava tak odjížděla po závěrčné párty z Itálie spokojená a velmi pozitivně hodnotila  celkovou organizaci italských pořadatelů.