logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

Mistrovství Evropy koloběžek 2019 přineslo našemu týmu nádherné výsledky

Ve dnech 26. -28. července proběhlo v Česku, konkrétně v Olympijském areálu vodních sportů Račice,  Mistrovství Evropy koloběžek 2019 za účasti reprezentantů z dvanácti zemí. Pět kilometrů dlouhý okruh okolo veslařského kanálu, je spíše holandskou rovinou, než typická trasa českého závodu, ale i přes tento netypický profil závody svědčily našem týmu!
Naše medailová úroda začala při pátečním sprintu na 800 m dlouhé trase, kdy Kamila Peštová a  Ladislav Provod  získali v kat. žákyň  a veteránů  zlaté medaile a kadet Mikuláš Kubík stejně jako  jeho sestra Anděla i  master Petr Pešta stříbro.
V sobotním kritériu žákyň svůj druhý titul získala Kamila Peštová. Zlatou medaili bral i její otec Petr Pešta v kategorii master a Ladislav Provod jasně ovládl veterány. Kadet Mikuláš Kubík a bral z kritéria opět stříbro a master Karel Cvalín se umístil na třetím místě.
Další medaili přidali naši muži i ve večerních štafetách, které přinesly napínavý souboj o stupně vítězů. Plzeňský tým ve složení Marek Kadlec, Jindřich Šmíd a Petr Pešta, skončil na skvělém druhém místě.
V neděli pokračoval program ME dlouhými závody. V závodu na 5 km v žákyních první a místo obsadila Kamila Peštová a druhé Anděla Kubíková. Ke Kamče přidali zlaté medaile a Evropské tituly master Karel Cvalín i veterán Láda Provod.
Tedy celkový počet cenných kovů pro náš tým je 8 zlatých, 6 stříbrných a 1 bronzová medaile, což je dohromady 15 cenných kovů! Plzeňské červené dresy s modrým pruhem zkrátka byly na ME 2019 opět pořádně vidět!