MEZINÁRODNÍ KOLOBĚŽKOVÝ ZÁVOD V JABLONCI A GÖRLITZ

Vítězi Provod, Vlášek, Balatková

O proběhlém víkendu se v Jablonci a Görlitz uskutečnil mezinárodní závod koloběžkářů – druhé kolo České Rollo ligy premiérově spojené s Německým pohárem (Deutschen Tretroller Cup). Porovnání s německým výběrem vyznělo poměrně jasně pro Čechy a úspěšní byli zejména závodníci PSP KK Plzeň.
Sobotní závod ve sportovním areálu v Jabloneckých Břízkách, byl pro mnoho koloběžkářů velmi náročný. Prudké a zároveň poměrně dlouhé stoupání při průjezdu do každého kola, které závodníci absolovovali celkem 6x, dokonale prověřilo aktuální fyzické rozpoložení každého borce.  V závodu se záhy po staru utvořila 6 členná vedoucí skupina mužů (Provod, Kadlec, Cvalín, Pešta, Vlášek, Onderka), ze které se však již ve druhém kole nástupem v nejprudším stoupání utrhli plzeňští závodníci Ladislav Provod a Marek Kadlec. Ani zbytek vedoucí skupiny nevydržel ve strmém stoupání pohromadě.  Závod byl napínavý až do závěrečného kola, stoupání ubíralo závodníkům síly a malé krize míchaly pořadím. Jediný Provod si dojel pro jasné vítězství, ale za ním až předposlední kopec určil další medailové pozice, druhý dojel Jan Vlášek z Ultimy a třetí Petr Pešta, čtvrtý skončil Karel Cvalín a na páté místo se propadl Marek Kadlec, všichni z PSP KK Plzeň.
V ženách stylem start cíl zvítězila Michaela Balatková, boj o druhé místo až v závěrečném stoupání rozhodla Patricie Kadlecová před nakonec třetí Alenou Kupilíkovou, všechny závodnice PSP KK Plzeň.
 
Závodní víkend pokračoval v neděli půlmaratonem v rámci Europamarathonu Görlitz/Zhořelec. Atmosféra zdejšího závodu je jedinečná, divácké hloučky, velké skupiny, skupiny i jednotlivci téměř po celé délce závodu bouřlivě povzbuzují závodníky, místy dokonce za doprovodu bubeníků či živých kapel.
V závodu mužů se na čele utvořila opět 6 členná skupina mužů (Provod, Kadlec, Cvalín, Pešta, Vlášek, Onderka), a zatím se zdá, že zejména tito závodníci budou letos patřit mezi hlavní adepty na medaile. Po sérii nástupů vjelo do posledního kilometru trio koloběžkářů, mezi nimiž se rozhodovalo až v závěrečných desítkách metrů. Zvítězil Jan Vlášek (Ultima), před druhým Ladislavem Provodem (PSP KK Plzeň) a třetím Lojzou Onderkou (Kidokai).  Na poměrně těžké trase závodu 21 km, za chladného počasí, mírného protivětru a chvilkového mrholení dokázali první tři borci dosáhnout výborného času 00:43:41, což je průměrná rychlost nad 29 Km/h!!
V ženské kategorii znovu vyhrála Michaela Balatková, před druhou Martinou Smitkovou, (obě PSP KK Plzeň) a třetí Ivanou Dvořákovou z KK Lipníka n. Bečvou.
Výsledky zde:
Břízky 2.6. 2012
Görlitz muži
Görlitz ženy