Mistrovství ČR v koloběhu v Rožnově pod Radhoštěm, 13.-14. července 2002

A je to opět tady! Jízda na koloběžce ( na valašsku i tzv. běhně ) prožívá po několika desetiletích svou renesanci. V ulicích Rožnova se stále více objevují nejrůznější modely koloběžkových veteránů, ale i nových krásných koloběžek MIBO, které se také v Rožnově vyrábějí. Nezasvěcení turisté většinou nechápavě zírají, na čem to tady lidi každého věku vlastně jezdí. Rožnov je prostě pro mnohé koloběžkový “pupek světa”.
Také z tohoto důvodu se po více než 20 letech se vrací seriál závodů ”Rolloligy” jako Mistrovství České republiky zpět do Rožnova pod Radhošťem. Bylo o tom rozhodnuto Českým svazem koloběhu při vytváření kalendáře koloběžkových závodů na rok 2002.
Program MČR vypadá takto: První závod se jede v sobotu 13.července 2002 se startem v 18.15hod u Komerční banky v Rožnově. Prezentace závodníků u startu do 18.oo hodin. Trať vede od KB směrem na V.Bystřici, na konci Kramolišova doprava na Hradisko, pak sjezdem Videčskou na Nádražní a přes náměstí do cíle u KB. Muži pojedou 4 kola o celkové délce tratě 24 km, kde se při sjezdu od Vidče závodníci řítí po uzavřené trati rychlostí až 70km/hod. Ženy jedou 2 kola.
V neděli 14.července pokračuje mistrovství závodem dětí, které pojedou 1 kolo na trati dlouhé 1800m v centru města se startem v 9.oo také u Komerční banky. Presentace na dětský závod do 8.45 u startu. V 10.15hod. bude odstartován hlavní závod ve sprintu. Presentace na tento závod do 10.oo hodin u startu. Trať vede od KB přes náměstí na ulici Palackého, po ní k hlavní bráně Valašského muzea, tam doprava do Záhumenní a Wolkerovou a Partyzánskou zpět ke KB. Muži jedou 6 kol v délce 11 km, špička pelotonu bude dosahovat průměrné rychlosti až 30km/hod. Ženy jedou 4 kola.
Při všech závodech je možná účast veřejnosti po zaplacení startovného ve výši 50Kč (dětský závod zdarma) a při použití cyklopřilby při sobotním závodě.
Zveme tímto veřejnost na nezvyklé a bezesporu zajímavé klání, doprovázené dobrou muzikou, skvělým občerstvením a nedělní tombolou o koloběžku MIBO v hodnotě 5000Kč. Přijďte si zazávodit nebo se jen tak podívat.
Předběžné přihlášky závodníků v Rožnově ve firmě MIBO na ulici Videčská nebo na telefonech 0651/625650 nebo 0608/115558.
Koloběžkáře z Plzeňského kraje jede na východ republiky reprezentovat nepočetné, ale o to silnější družstvo Plzeňského klubu koloběhu -Pešta s partou. Medailové ambice mají především Ladislav Provod, Markéta Štejrová, Petr a Michal Pešta.
„Závodit jede jen zdravé sportovní jádro, ostatní z klubu využívají prázdnin a na závody se nehrnou. To je myslím škoda, neboť závody by měly být skvělé. Z Plzeňského kraje do Rožnova, ale určitě jedou dva kluby. Radost mi dělají kluci z letos nového klubu RC Ejpovice. Ti se tam určitě chystají. Začali závodit v dubnu, někteří tou dobou poprvé okusili pořádně koloběžku a podávají čím dál tím lepší výkony. Silný se zdá zejména Robert Langmajer.
Pořadatelé nicméně slibují slabší účast z českých klubů nahradit vysokým počtem moravských účastníků. Ale určitě tam chceme vyhrát, byť svoji účast už potvrdila celá domácí koloběžková elita. Horkým favoritem bude určitě Ladislav Provod. Pořadatelé připravili trať s extrémním stoupáním a slabším závodníkům dokonce doporučili natrénovat tlačení koloběžky do kopce a takové podmínky Láďovi sedí.“ uvedl jednatel plzeňského klubu Petr Pešta.