I další jméno Mistra České Rollo ligy z PSP KK Plzeň – MAREK KADLEC

Po legendě Ladislavu Provodovi, který zvítězil 12x za sebou, je i další jméno Mistra České Rollo ligy z PSP KK Plzeň – MAREK KADLEC a vítězná šňůra plzeňského koloběžkového klubu trvá neskutečných 16 let, tedy od roku 1999!! MAREK KADLEC je zároveň i nejmladší vítěz této soutěže, je mu teprve 19 let a ještě loni sbíral úspěchy v kategorii juniorů.

Marek 1

Letošní, již čtyřicátý ročník Rollo ligy 2014 byl pro náš tým výjimečný. Ke kulatým narozeninám nejstarší a největší koloběžkářské soutěže na světě jsme přispěli upořádáním Mistrovství světa a možná i díky tomu letos jezdily na českých závodech nevídaně veliké počty závodníků.
Veliké a napínavé finále letošního ročníku v Lipníku nad Bečvou ve dnech 20.-21.9.2014 precizně připravil koloběžkový klub Lipenští draci. Sobotní extrémně krátký sprit přinesl zajímavé a dravé souboje, štafetové týmy si také napínavě zazávodily.
Nedělní dlouhý závod pod hradem Helftštýn, jehož průběh chtěla narušit neohlášené řepná kampaň, po úspěšně zvládnutém martýriu pořadatelů s navezeným bahnem z polí na silnici, odstartoval s půlhodinovým zpožděním. Ale to vůbec nevadilo, neboť silnice po nočním dešti zvládla částečně oschnout, což zvýšilo bezpečnost krásných ale náročných sjezdech.
V ženách se stala Mistryní Rolo ligy Pavlína Soukupová z Ultima K. Lap Teamu.
O ligových titulech v kategorii mužů a týmů však skutečně rozhodl až poslední závod. Vyrovnaný souboj mezi týmy PSP KK Plzeň a Ultimy Praha a jejich členy Markem Kadlecem a Tomášem Pelcem dopadl o obou případech nejtěsnějším možným rozdílem a vlastě remízou. Muži Ultima K. Lap Teamu vyhráli soutěž týmů a Marek Kadlec dosáhl ve věku 19 let na svůj premiérový na titul Mistra Rolo ligy ČR. Po dvou bronzových medailí z nedávného Mistrovství světa je to další obrovský úspěch talentovaného závodníka.
Pokud se podíváme až k začátkům Rolo ligy ČR, tak s ročníky 1969 – 1982 je to již 22 vítězství  závodníků pocházejích z plzeňských klubů z celkových 40 ročníků České Rollo ligy. Na tabulk vítezů se je možné podívat zde.

 Marek