Poslední díl koloběžkového MČR 2004 a Rollo liga v Rožnově p. R.

Poslední závody před prázdninovou pauzou České Rollo ligy 2004 zažije o víkendu 10. a 11. července Valašsko, konkrétně Rožnov pod Radhoštěm. Ve městě, kde se po ulicích prohání mnoho 12- ti palcových koloběžek, odstartuje v sobotu od 17:30 dlouhý závod pro muže na 30 a ženy 18 km. V neděli se pak uzavře několikadílné Mistrovství republiky kritériem na 10 km. Na závodníky čekají oproti minulým letem nové trasy vzhledem k výstavbě silničního obchvatu, přesto pořadatelé trať nedělního kritéria a částečně i dlouhého závodu umístili do centra města, takže se dá očekávat poměrně výrazná divácká kulisa. Před nedělním mistrovským kriteriem se startem v 10:45 proběhne závod dětí ve třech kategoriích (3- 6, 7-11,12-15 let).
„Rožnovské závody mívají velkou účast a kořením závodu bývají náročná stoupání i rychlé sjezdy. Nedělní kritérium v centru Rožnova bude asi zase hodně vyrovnané a dramatické až do samotného závěru. Na rozdíl od brněnských závodů budeme snad mít kompletní i družstvo žen. V minulých letech se nám v Rožnově dařilo, pokusíme se o podobný výsledek i letos.“ říká k závodům Petr Pešta, lídr plzeňského koloběžkového klubu.
Poslední dílem Mistrovství republiky, koloběžková sezóna zdaleka nekončí. Nejvyšší domácí soutěž koloběžkářů Česká Rolo liga 2004 má za sebou sice již polovinu kol, ale po prázdninové pauze bude ještě o co bojovat. Mezitím koloběžkáři KK Plzeň absolvují 31. července netradiční sportovní závod Grand Prix Bechyně a jako členové české reprezentace v první polovině srpna pravděpodobně rozdělí své síly a obsadí oba závody Eurocupu v Itáli i Finsku.