Další díl koloběžkového MČR o tomto víkendu na Masarykovo okruhu v Brně

Koloběžkoví závodníci mají v červnu opravdu napilno. O víkendu 26. – 27. června proběhne další koloběžkové klání tentokrát na Moravě, v sobotu na brněnském automotodromu a v neděli v Oslavanech.
Sobotní dlouhý závod o tituly Mistra republiky na dlouhé trati pro muže na 32,6 km a ženy 16, 2 km startuje v 18 :00 na Masarykovo okruhu v Brně.
V neděli pokračuje závodní program poměrně krátkým kriteriem v jihomoravských Oslavanech. Oba závody se započítávají do České Rollo ligy 2004.
Pořadatelé očekávají velkou účast závodníků z celého Česka včetně kompletní špičky, mezi níž určitě nebudou chybět medailisté z nedávno proběhlého Mistrovství Světa. Určitě přijedou mladé, úspěšné závodnice Lucie Gazárková z nedalekého Brna a Anežka Zýková z Ultimy Praha. Přihlášku na tyto závody podal i Klub koloběhu Plzeň, který na Moravu míří v nejsilnějším složení – ve svých řadách má držitele čtyř medailí z mistrovství světa Markétu Štejrovou a Ladislava Provoda. Právě tito dva plzeňští závodníci budou obhajovat Mistrovský titul z dlouhé trati z loňského roku.
“Škoda, že nám pořadatelé určili na dlouhý závod takhle málo kilometrů, v cizině se jezdí víc. Své šance na obhajobu raději netipuji, za náš klub jedu z holek závodit sama, ostatní mají studijní povinnosti. Muži by měli být silní, před čtrnácti dny na Šumavě zbytku pole dost ujeli. Nedělní kriterium má při letošní vyrovnanosti hodně favoritů.“ Hodnotí závodní vyhlídky Klubu koloběhu Plzeň Markéta Štejrová.