MAREK KADLEC ZÍSKAL SKVĚLÉ TŘETÍ MÍSTO NA MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM ZÁVODĚ

Letos začínáme sezónu zostra.

Marek Kadlec - web

V pondělí nad ránem se zpět do Plzně vrátila malá výprava závodníku z francouzského atlantského pobřeží, města Saint Brévin L’ocean, kde se konalo o proběhlém víkendu Mistrovství Evropy v dlouhém závodě. Hned na úvod sezóny získal plzeňský závodník Marek Kadlec skvělé třetí místo a ve veteránech obsadil druhé místo jeho tatínek Martin Kadlec.
„Jen z Plzně do Saint Brévin je cesta dlouhá 1350 kilometrů a závodilo se u pobřeží moře, kde foukal velmi silný vítr. Trasa závodu byla rovinatá s hodně zatáčkami a překvapivě velkými hrboly na silnici. Nedalo se ujet, až tři kola před cílem jsme se čtyři utrhli od větší skupiny. V dlouhém finiši zvítězil Němec Niklas Rother, druhý byl Holanďan Martjin Tiemens, a já třetí. Úsměvné bylo, že při předávání cen hráli kompletní československou hymnu, tak jsem si oprášil i slovenský text!“ říká z dlouhé cesty a závodů zjevně unavený Marek Kadlec.
celou reportáž s Francie pak najdete na našem Facebooku
Pro kompletní družstvo PSP KK Plzeň začíná pak závodní sezóna o víkendu 18.-19.5.2013 prvním kolem České Rollo ligy 2013 v  Moravské Třebové.  „Opět máme na co navazovat, v loni jsme po dvouleté odmlce znovu v mužích kompletně ovládli stupně vítězů v celkových výsledcích, v ženách bude chtít loňské vítezství obhájit Martina Kadlecová.“ hodnotí vyhlídky předseda plzeňských koloběžkářů Petr Pešta.