Marek Kadlec zazářil na Mistrovství světa

Plzeňský mladý talent, teprve 17 letý Marek Kadlec, zazářil na Mistrovství světa koloběžkách. Stal se 3 x Mistrem světa
O uplynulém víkendu těžké tratě německého St. Wendelu hostily již 5. Mistrovství světa na koloběžkách, které opět mělo historicky největší počet účastníků.  Jen mužský peloton čítal 124 závodníků (mužů, veteránů a juniorů) z 18 států.
A Marek se ani v tak početném pelotonu rozhodně neztratil. Nejprve ve čtvrtek zvítězil jasně ve své juniorské kategorii ve sprintu. V pátek při kritériu a sobotním maratonu pak již bojoval s nejlepšími muži o celkové stupně vítězů, že získával juniorská zlata je tím pádem jasné.  A při závodech se netaktizovalo, od začátku se jelo v nejvyšším tempu. Při páteční kritérium s extrémními sjezdy, poznamenaného několika pády, ještě Marek úplně na špici nejel a za celkové 6 místo vděčí především výborné jízdě do kopců.
Při sobotním závěrečném maratonu pak už byl český junior jedním ze čtyř hlavních aktérů boje o medaile. Ihned po stratu závodu se v trojici s Finem  Immonenm a Italem Riccim odpoutal  od zbytku startovního pole.  Jediný, kdo se k vedoucím triu, které svůj náskok od pelotonu zvyžovalo, dokázal následně připojit byl fenomenální Fin  Alpo Kuusisto. Kuusisto také nakonec vedoucí kvarteto cca 8 km před cílem roztrhal a Marek Kadlec jel osamocen na třetím místě. Bohužel v závěru dlouhé trasy již Markovi začaly docházet síly a tak se přes něj dokázal prosadit další slavný Fin Kai Immonen.  Přesto, že Markovi první velká medaile v mužské kategorii nevyšla, je čtvrté místo  na Mistrovství světa fantastickým úspěchem a  jasným příslibem do budoucnosti.