MAREK KADLEC VYHRÁL ROZDÍLEM TŘÍDY PRVNÍ VELKÝ ZÁVOD SEZÓNY

Marek Kadlec vyhrál rozdílem třídy v sobotu 19.4. v Pardubicích koloběžkový půlmaraton, konaný v rámci tradičního Pardubického vinařského půlmaratónu.

úspěšná premiéra PSP koloběžky 28×28 palcůMarek v Pardubicich 1

Na uzavřené trati o délce 7 km bez převýšení v centru Pardubic se v sobotu dopoledne představilo 100 koloběžkářů od špičkových závodníků po hobby jezdce, když z loňské české špičky chybělo pouze pár jmen.

Záhy po odstartování závodu na 21 km (3kola) se na špičce utvořila šestičlenná skupina elitních českých koloběžkářů složená z tria PSP – KK Plzeň, Kadlec, Provod, Pešta, dvou závodníku Ultimy Vlášek, Kulka a Bezpedálníka Hrůzy. A právě trio KK Plzeň se především staralo o velmi rychlé tempo, díky kterému vedoucí skupina rychle zmizela zbytku startovního pole z dohledu. Přibližně v polovině kola druhého pak další ze zrychleních či nástupů závodníků KK Plzeň protáhl Marek Kadlec a odpoutal se tak od vedoucí skupiny. Jeho nástup se snažil zachytit pouze Vojta Hrůza, který však posléze svoji snahu vzdal a spojil se opět s vedoucí skupinou. V pětici pronásledovatelů, nebyla přes dále poměrně vysoké tempo snaha či vůle Kadlece stíhat a tak Marek Kadlec na nové verzi PSP koloběžky 28×28 palců suverénně mířil za prvním letošním triumfem! V dlouhém finiši o druhé a třetí místo byli nejúspěšnější borci Ultimy 2. Honza Vlášek, a 3 Michal Kulka. „To není možné, to se nedalo udržet, on na tý koloběžce jel 38 Km/h!“ komentoval svůj pokus o zachycení Marka Kadlece v cílovém prostoru Vojta Hrůza z týmu Bezpedálů.
Ale umístění a pozice se nebojovalo jen na špičce závodu. Největší chvílemi až patnácti členný balík soupeřil v boji o 7 – 22, to teprve bylo něco. A nejen to, každý si našel svoji parketu a ujel půlmaraona jak mohl a chtěl. Krásná akce Zkrátka podívejte se na výsledky.

K dispozici je i video z jízdy na špici závodu zachycující i rozhodující nástup Marka Kadlece (poznáte dle pokynu JEĎ!!)

„Za naší výpravu pak na závěr dodávám, že jsem naprosto spokojený. Bylo jasné, že na úplné placce bez jakéhokoli stoupání nemáme my starší matadoři šanci a pro vítězství si pojede Marek. Tomu jsme přizpůsobili týmovou taktiku a ta i díky fazóně Marka vyšla nad očekávání hladce. Když Marek vyrazil v druhém kole vpřed, nebyl důvod pokračovat v absolutně pekelném tempu. Konce závodu ukázal, že na závěrečné sprinty s mladšími na úvod sezóny nestačíme. Jinak jsme přímo nadšeni z inovace našeho veleúspěšného rámu na zadní kola o velikosti 26 a 28 palců. Pro takto rovinaté závody je koloběžka s oběma velkými koly s největší pravděpodobností ideální řešení. To jednak potvrzuje Markovo suverénní výkon i to, že i já jsem po 2 březnových nemocích a antibiotikách bojoval až do samotného závěru o stupně vítězů a s tím jsem před závodem nepočítal, moje úloha byla v práci pro náš tým.“ dodává k závodu Petr Pešta.

Detail