Krkonošská sedmdesátka – lyžaři USK CS Plzeň obhájili stupně vítězů!

Krkonošská sedmdesátka 2007

Lyžaři USK CS Plzeň ( zároveň i 3 členové KK Plzeň) dokázali po druhé za sebou vystoupit na stupně vítězů v kultovním lyžařském závodu družstev, již 52. ročníku Krkonošské 70!
Pětičlenná plzeňská hlídka ve složení Jan Beránek, Petr Bořánek, Petr Pešta, Ladislav Provod, a Stanislav Rauch vybojovala třetí místo a navázala tak na svůj loňský premiérový úspěch, stříbrnou medaili.
Letošní závod, konaný v sobotu 3. března se odehrával za hustého sněžení a silného poryvového větru a tak se výborný výsledek plzeňanů nerodil snadno. Lyžaři USK Plzeň se dokázali probojovat na stupně vítězů díky precizní týmové spolupráci a zejména výborně zajeté druhé části závodu.
“Letošní sedmdesátka byla opět hodně náročná, počasí nepřálo, sněžilo a od poloviny trati to byla jízda občas až v deseti centimetrech čerstvě napadaného sněhu, a byl takový vichr, že z kopce nebylo přes chumelení často ani vidět. Upřímně řečeno až v cíli jsme se dozvěděli, že jsme dopadli takhle skvěle. Při hlášení našeho mezičasu asi 10 km před cílem jsem si myslel, že se trenér konkurenčního družstva spletl a stále počítali, že je to 5, maximálně 4 místo. Myslím, že jsme všichni spokojeni, letos nebyly naše ambice tak vysoké jako loni a i přesto se nám povedl parádní závod.“ Hodnotí výsledek družstva předseda USK Plzeň a tahoun týmu Jan Beránek.
Autor příspěvku a také člen družstva dodává: Je to úspěch týmu, loni při účasti našeho borce Ondry Vodrážky, jsme si na bednu věřili a chtěli ji hlavně zdolat a skončili druzí /před tím premiérově 10.(2004) a 4. (2005)/, letos jsme tak vysoko ani nekoukali a doufali, že nepropadneme a bude to snad kolem pátého fleku.
Ale je to tam – 3 místo, ………téměř komplet mokří s promrzlými prsty na rukou, namrzlou čepicí a kamennými nohami jsme se po sobě v cíli chvíli nevěřícně dívali, no a na bedně už pak bylo veselo……