KRKONOŠSKÁ 70 – LYŽAŘI USK CS PLZEŇ SKONČILI NA ČTVRTÉM MÍSTĚ

Lyžaři USK CS Plzeň (zároveň i 3 členové KK Plzeň) po dvou umístěních na stupních vítězů (2006 – 2.místo, 2007- 3.místo) skončili na 54. ročníku kultovního lyžařského závodu družstev na pěkném čtvrtém místě. Pětičlenná plzeňská hlídka ve složení Jan Beránek, Petr Bořánek, Petr Holl, Petr Pešta a Ladislav Provod, tak navázala na své umístění z roku 2005.

Letošní závod, konaný v sobotu 7. března se odehrával za překvapivě slušného počasí, když od kolegů z Krušných hor účastnících s Karlova běhu jsme měli zprávy o ostrém větru, husté mlze, dešti i sněžení. V Krkonoších se počasí nad účastníky sedmdesátky vcelku smilovalo a občas na lyžaře bojující s mokrým a těžkým sněhem dokonce vykouklo i sluníčko. Z řečeného vyplývá, že teplota byla na většině trasy nad nulou a sníh mokrý, když lyže se místy bořily docela hluboko, na jízdu tedy opět žádné ideální podmínky.
Od prvního stupání bylo jasné, že o první místo si to rozdají štafety se startovním číslem 11 – Bouda Helena Černý Důl a číslem 181 – Red point Toko team Teplice n/M. A tak přes krizi Petra Bořánka hned v prvním stupání se snažili lyžaři USK Plzeň bojovat o třetí místo po celou dobu závodu, zejména v druhé části, když začali stahovat víc jak pětiminutovou ztrátu na ČVUT Praha. Na víc než společné dojetí do cíle s ČVUT Praha však už nebylo. Plzeňský tým přes precizní týmovou spolupráci hodně vyčerpala dlouhá krize dalšího člena Petra Pešty. „ Letos jsem se opravdu trápil, měl jsem vleklou virózu a jak se ukázalo pouhý týden na plnou regeneraci sil nestačil a již od Pražské boudy jsem měl křeče. Musím poděkovat svým tahounům Láďovi Provodovi a Honzovi Beránkovi, bez jejich pomoci bych tým zdržel ještě víc“ dodává k závodu Petr Pešta.
V cíli i přes bramborovou medaili panovala v západočeském týmu spokojenost, vždyť předzávodním úkolem bylo nepropadnou a skončit ideálně do pátého místa.

BORCI A HRDINOVÉ JSOU VŠICHNI KDO SE NA KRKONOŠSKOU SEDMDEÁTKU VYDAJÍ. JE TO JEDINEČNÝ ZÁVOD JENŽ JE SYMBOLEM VŮLE A VYTRVALOSTI, ODOLNOSTI, TÝMOVÉ PRÁCE, ZÁROVEŇ BOJE KAŽDÉHO SE SEBOU SAMÝM A KAŽDÉHO PRO TÝM.

Výsledky jsou na stránkách TJ Lokomotiva Trutnov a kliknout na ně lze přímo zde.
Na fotce v cíli zleva Bořánek, Pešta, Beránek, Holl a Provod.
Fotku jsme získali na FOTOKRAUS, kde je i mnoho dalších fotek z K 70

krk70.jpg