KRKONOŠSKÁ 70 – 55. ROČNÍK

Ve světě unikátní lyžařské klání pětičlenných družstev, jež nemá v lyžařském světě obdoby Krkonošská sedmdesátka má před sebou jubilejní 55 ročník. V sobotu 6.3. 2010 přesně v 8:00 vystartují z úpatí sjezdovky v areálu Svatý Petr ve Špindlerově mlýně na náročnou trať první týmy.
Na více jak sedmdesáti kilometrech vystoupají závodníci přes 2000 výškových metrů, když největší porce stoupání je hned na úvod závodu, během prvních 10 km přes 530 výškových metrů! Na přesnou mapu  trasy závodu je možné nahlédnout zde,
a velmi zajímavou 3D animaci trasy Krkonošské 70 vytvořil Jan Sloupecký a je na tady .
Mezi širší okruh favoritů závodu bude i letos opět patřit i tým plzeňských lyžařů běžců z USK CS Plzeň. Zkušenost z předchozích ročníků počínaje první účastí v roce 2004: 10, 4, 2, 3 a 4 místo jsou dobrou vizitkou západočechů. Plzeňské družstvo jehož jádro tvoří po celých 7 let Ladislav Provod, Jan Beránek a Petr Pešta bude letos dál reprezentovat Jiří Bouchal a  Jan Lauerman.  Vysoké předstartovní předpoklady však prověří až náročná trať závodu, jehož symbolem je vůle vytrvalost, odolnost a hlavně kompaktní týmová práce. Který tým dokáže nejlépe naplnit tyto vlastnosti, uspěje, závod měří pro všechny stejně – víc jak 70 kilometrů. Do závodu bylo  k 3. březnu přihlášeno  celkem 168 týmů, na hlavní trasu 70 km pak 123.