KRKONOŠSKÁ 70 54. ROČNÍK – OPĚT JEDEME NA TO!

Loni se tento legendární závod nekonal, když vichřice Emma ničila republiku a zhatila pořádní i Krkonošské 70. Tehdy silný liják totálně rozmáčel sníh a na patě sjezdovky ve Svatém Petru dokola znělo z amplionů: „pro nepřízeň počasí je závod zrušen, pro nepřízeň počasí je závod zrušen, ……“
Letos sice počasí posledních dní přináší jaro, ale na horách je sněhu až dost a tak jsme opět po roce odhodláni zúčastnit se unikátního lyžařského klání pětičlenných týmů, jež nemá v lyžařském světě obdoby – 54. ročníku Krkonošské 70.
Rozhodování o účasti bylo sice těžké, ve stejném termínu se koná třeba v Krušných horách Karlův běh a z polské strany Krkonoš vyhlášený lyžařský lauf Bieg Piastow.
Ale jedeme, pod vlajkou spřáteleného týmu běžců USK CS Plzeň se naši členové znovu po roce vydají na už na pátý souboj s náročnou tratí, se závodem jež je symbolem vůle a vytrvalosti, odolnosti a hlavně týmové práce. Kdo dokáže nejlépe naplnit tyto vlastnosti, uspěje.
Plzeňské družstvo tvoří po celých 6 let jádro týmu Ladislav Provod, Jan Beránek a Petr Pešta, které bude stejně jako v loňském zrušeném ročníku dál doplněno Petrem Bořánkem z Prahy a zkušeným chodským lyžařem Petrem Hollem.
Výsledky z minulých ročníků počínaje první účastí v roce 2004: 10, 4, 2 a 3 místo jsou dobrou vizitkou.
I letos můžeme patřit k týmům s poměrně vysokými ambicemi. To jsou ale jen papírové předpoklady, nakonec se rozhodne až na těžké a dlouhé trase závodu. A ten měří pro všechny stejně – víc jak 70 kilometrů a meteorologové téměř již tradične hlásí, srážky a teplotu okolo 0°C. Výhledy do okolí asi moc nebudou, takže držte palce, bude to boj každého se sebou samým a každého pro tým a těžký sníh ubere při tohle martýriu hodně sil.