Kostka kolobky – Rollo liga ČR 2008 začíná tento víkend ve Zlíně

Plakát - Česká Rollo liga 2008

O víkendu 26. – 27.4. 2008 začíná ostře sledovaný 34. ročník nejvyšší domácí koloběžkové soutěže poprvé doplněný o jméno generálního sponzora pod celým názvem Kostka kolobky – ROLLO LIGA ČR 2008.
Důvěru zahájit novou ligovou sezónu mají pořadatelé z RC Zlín, kteří za podpory Zlínského kraje připravili dvoudenní program pro všechny věkové kategorie. V sobotu čeká hlavní mužskou kategorii dlouhý závod na 24 km v oblasti Zlínské ZOO a obcí Lešná a Fryšták. Hlavní kategorie žen pojede 14 km. V neděli dopoledne se pak odehraje sprint na 1300m na divácky atraktivní trase krytého terasovitého parkoviště u Baťova mrakodrapu.
Před závodnímu napětí přidává skutečnost, že závěr loňské sezóny ukázal poměrně velkou vyrovnanost čela startovního pole a ke koloběžkovému pelotonu se opět jistě přidají noví pro většinu startovního pole neznámí borci.
Svůj další boj o stupně vítězů zahájí také závodníci českého suveréna posledních let PSP – Klubu koloběhu Plzeň. Plzeňskými želízky v ohni na zisk některé z medailí by měli být z tradičních opor Ladislav Provod a snad i Petr Pešta a možná i někdo z “mladé generace“. V ženách by se měla prosadit loňská ligová vítězka Eurocupu i Rollo ligy Martiny Smitková. Zajímavé bude sledovat v jaké intenzitě a s jakými výsledky se uskuteční postupný návrat Markéty Peštové do závodního kolotoče. Několikanásobná vítězka ligy a vícemistryně Světa i Evropy plánuje obnovit svoji závodní účast 17. – 18. května na domácí půdě při závodech ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ, tedy necelých 8 měsíců od porodu dcery Kamily.
„Uvidíme co ukáže ostrý start do sezóny. Do Zlína jedeme v menším počtu. V silném i početném složení se ale určitě představíme za tři týdny o víkendu 17. – 18. května, kdy tady u nás v Plzni proběhne špičkový závod Mistrovství republiky 2008. Loňský rok byl pro nás znovu poměrně úspěšný a úspěšní chceme být i letos. Snad se náš klub znovu dokáže prosadit na stupně vítězů“. hodnotí vyhlídky před zahájením soutěže předseda KK Plzeň Petr Pešta.
Další informace o prvním kole Kostka kolobky – ROLLO LIGA ČR 2008 naleznete na: http://www.kolobezka.com/roz/rollo_open_zlin.html