KOSTKA kolobky – ROLLO LIGA 2008 pokračovala po Mistrovství Světa v Liberci

vesec1.jpg

Týden po Mistrovství Světa v Holandsku pokračovalo za účasti kompletní české špičky, včetně medailistů ze světového šampionátu, další kolo České Rollo ligy 2008.
V sobotu se peloton koloběžkářů představil společně s inlinisty na uzavřeném okruhu ve sportovním areálu Vesec u Liberce, na tratích MS v klasickém lyžování 2009.
Za jasného počasí a mírného větru na technicky i fyzicky náročném okruhu v závodě na 8 kol (21 km) opět kraloval Ladislav Provod, za nímž si dojel pro stříbrnou medaili Petr Pešta (oba KK Plzeň) a bronzovou medaili Richard Jisl z Kidokai Jablonec. V ženách získala vítězství Alice Nedomelová ze SpinFit Liberec před Martinou Smitkovou a Markétou Peštovou (obě KK Plzeň)
Nedělní vrchařský závod na dominantu kraje – Ještěd (1012m.n.m.), pro muže od dolní stanice Lanovky ve výšce 586,3m.n.m. a ženy z výšky 769m.n.m.(Tetřeví sedlo) byl extrémně náročný, zvláště kvůli sychravému počasí – dešti +8° Celsia na startu a 5,5° Celsia na Ještědu. Trať šestikilometrového stoupání opět nejlépe zvládl Ladislav Provod před znovu druhým Petrem Peštou a třetím Richardem Jislem. Čtvrtý na Ještěd vystoupal překvapivě sprinterský specialista a Mistr světa Jan Vlášek.
I ženách se zopakovalo sobotní pořadí, takže vítězství obhájila Alice Nedomelová před druhou Martinou Smitkovou a třetí Markétou Peštovou.
Naše Klubová výprava si užila zajímavou atmosféru Veského areálu, na závod jsme přijížděli v trochu nervózním očekávání, protože články v tisku a debata na inlajnistickém webu v nás vyvolala obavy. No a stoupání na Ještěd bylo tentokrát opravdu velmi tvrdé a myslím, že můžeme být spokojeni s výsledky všech našich závodníků.“
Zde můžete posoudit výsledky ze soboty i neděle