Definitivně skončila závodní koloběžková sezóna roku 2005

Příjemné počasí doprovázelo víkendové loučení koloběžkářů s letošní závodní sezónou v Plzni při akci Podzimní koloběžka 2005.
V sobotu podvečer 17. září od 18:40 proběhl v centru města Rokycany rychlostní závod pro kategorii elite – muže a ženy. Závod před zástupy diváků byl představením 16 koloběžkářů vesměs ze západu Čech, přičemž po dvouroční pauze se znovu závodně projel Karel Vránek z Brna, představila se zdravotně handicapovaná Šárka Kitlerová se svým manželem i Karel Žďárek – autor diplomové práce o koloběhu. V mužích opět zcela jasně zvítězil Láďa Provod před Petrem Peštou a Milanem Gazárkem. V ženách dominovala Markéta Štejrová, před Alenou Kupilíkovou a Lenkou Štemberovou.
Následné posezení v restauraci u Šenku centru Plzně se po půlnoci pro více jak polovinu aktérů spontálně změnilo v širší exkurzi po podobných kulturních zařízeních a nejodolnější končili po třetí hodině ranní a jistě v neděli při vstávání děkovali pořadatelům za pozdější čas startu.
Nedělní kros v Plzni v Borském parku, jehož první ročník proběhl už v roce 1996, měl tentokrát novou rekordní účast – 25 borců! Naopak závod pro příchozí děti a mládež se zapůjčování koloběžek tentokrát rekordní vůbec nebyla. Akce dnů Evropské mobility v centru města s mnoha atrakcemi totiž lákala děti mnohem víc.
Ale krosový závod na 3 – 9 km se startem ve stylu Le Mans, měl dosud nevídané napětí a závodilo se naplno od samotného stratu napříč celým závodním polem. Dravé sjezdy po šotolině v podání Milana Gazárka, Michala Pešty, Karla Vránka i dalších uváděly hlídku městské policie i zastavené přihlížející psíkaře v němý úžas.
V mužích opět jasně zvítězil Láďa Provod, tentokrát před Milanem Gazárkem a Michalem Peštou V ženách vyhrála Maruška Tlapová před Martinou Smitkovou a Lucií Gazárkovou. Cena fairplay pak patří Lence Štemberové, která pomohla po nebezpečném pádu Markétě Štejrové. Markéta nakonec závod dojela, ale odřeniny, mnoho podlitin po celé levé části těla, se budou nějaký čas hojit. Pád postihl i další ženu, Lenku Burdovou z Aše, která patřila do početné výpravy Ašských závodníků, kterým tímto ještě děkujeme za účast.