Koloběžkový kalendář 2015

Jak to tak vypadá, tak v posledních 3 letech začíná koloběžková sezóna čím dál dřív. Již ve dnech 14.- 15.3. mohou našinci ochutnat koloběžkový kemp Čáslav a 21.3.už je tady Závod kolem světa Františkovy Lázně.
U části závodníků KK Plzeň oblíbený model přípravy na běžkách, včetně lyžařských závodů se letos překryje s úvodem koloběžkové sezóny, ale ta je extrémně dlouhá.
Po vrcholu loňské sezóny (2004) srpnovém Mistrovství světa na koloběžkách, letos přecházíme v pořádání do běžného režimu:
– V sobotu 13.6. máme přichystanou lahůdku pro koloběžkové vytrvalce – pravý koloběžkový maraton na 67 km (pouze pro dospělé) Tour de Brdy start ve Strašicích. Trať závodu je částečně vedena Vojenským prostorem Brdy, který jindy vyžaduje zvláštní povolení vstupu. Zde jsme hosté AC Sparta Cycling a koloběžkáři budou startovat v rámci silničního závodu UAC (Amatérské unie cyklistů).
– A hned o 14 dnů déle (27.-28.6) je na řadě oblíbená klasika – sobotní kritérim Louny, nedělní dlouhý závod v Plzni, ZLATÁ KOLOBĚŽKA pravděpodobně na Košutce na trase MS se zázemím na Ranči Šidlovák s dobrým grilovaným masem a vzhledem k termínu konání možná i koupáním v písečných rybních Bolevecké soustavy! V Plzni bude samozřejmě při dlouhém závodě uspořádán i vložený závod pro širokou veřejnost.
Koloběžkových akcí bude během roku určitě víc, v příloze verze kalendáře s hlavními závody.
K námi pořádaným akcím budou vydány propozice, v běžné době před závodem