Koloběžkové MČR a Rollo liga 2005 v Rožnově pod Radhoštěm

Vyhlášení vítězů v Rožnově pod Radhoštěm

Čtvrté kolo České Rollo ligy 2005 a Mistrovství republiky v krátkém závodě s hromadným startem proběhlo o víkendu 23. a 24. července v Rožnově. Ve městě pod bájným vrcholem Radošť se jel v sobotu od 15:30 dlouhý závod pro muže na 30 a ženy 18 km. Závod se stal výrazným představením závodníků KK Plzeň, kteří obsadili v kategorii mužů i žen kompletní stupně vítězů. V mužích opět kraloval Ladislav Provod, před Karlem Cvalínem a Petrem Peštou. V ženách vyhrála Alena Kupilíková před stříbrnou Markétou Štejrovou a Marií Tlapovou. Závod měl bohužel pro velkou řadu účastníků bolestivý průběh, neboť po 40 minutách jeho průběhu trať namokla a změnila se v některých místech ve velmi nebezpečné kluziště. Žádný pád naštěstí neměl takové následky, že by závodníkům znemožnil pokračovat v závodě.
Nedělní Mistrovství republiky v krátkém závodě na 10 km mělo velmi zajímavý průběh. Ještě před startem získal závod na větší dramatičnosti i díky tomu, že jeden z favoritů Petr Pešta byl po sobotním pádu a návštěvě nemocnice vyřazen ze závodu. Plzeňský koloběh i přes tak výraznou ztrátu dokázal svoji sílu a v mužích závodníci KK Plzeň opět obsadili kompletní stupně vítězů. Duo Provod, Cvalín doplnil tentokrát Michal Pešta, který si na extrémně náročné trati skvěle rozvrhl síly, nenechal se vyprovokovat počátečným ďábelským tempem Provoda a po nevýrazném začátku dojel nakonec těsně třetí za druhým Cvalínem a Mistrem republiky Provodem. V ženách patřila první dvě místa závodnicím KK Plzeň v pořadí Alena Kupilíková, Markéta Štejrová, za ně se pak dokázala prosadit na stupně vítězů Lucie Gazárková z Ultimy Praha.
Nejbližším koloběžkovým kláním je recesistický závod v Bechyni, jehož 33. ročník se koná 30.7. Na nevšední akci se chystá i část plzeňských koloběžkářů, a to nabrat pohodu a odpočinout si od závodního napětí. Závodníky na trati závodu čeká řada netradičních nástrah, jako je vypití půllitru piva nebo nafouknutí balónku k prasknutí. Koloběžkáři doporučují, tomu kdo se bude nacházet v tomto termínu v okolí Bechyně ať tam zavítá, uvidí i nepředstavitelné stroje, jimž se dá ještě říkat koloběžka, je to prostě nádherné koloběžkové představení.
Na fotce vidíte vyhlašovaní nedělního Mistrovství republiky mužů, zleva: Karel Cvalín, Láďa Provod a Michal Pešta.