Koloběžková závodní sezóna začíná naplno v Plzni

V sobotu 26. 4. MČR v koloběžkovém sprintu.
První kolo nejvyšší domácí koloběžkové soutěže České Rollo ligy 2003 začíná o víkendu 26. – 27. dubna v Plzni a okolí. A začíná se hned pěkně naostro. Premiérový závod letošního ročníku je totiž zároveň vyhlášen jako Mistrovství ČR v koloběžkovém sprintu.
Pořadatelé proto očekávají velkou účast závodníků z celého Česka včetně největších favoritů. Hlavní závod koloběžkového sprintu systémem vyřazovacích rozjížděk se koná v sobotu odpoledne od 14:00 v centru Plzně ve Smetanových sadech a zajímavý profil 400 m dlouhého okruhu slibuje pro diváky i samotné koloběžkáře atraktivní souboje doslova tělo na tělo. Ve sprintu, kde rozhoduje každá maličkost, je obtížné odhadnou možné favority. Přesto asi největšími kandidáty na zisk mistrovského titulu jsou závodníci domácího KK Plzeň, Provod, Pešta M. Pešta P. a borci United E&U Vlášek a Tlapa. V ženách by měla o zlato i přes drobné zdravotní potíže nejvíce bojovat plzeňanka Štejrová s Nezbedovou z Prahy. Ve Smetanových sadech, ale nebudou závodit jen skuteční závodníci. Pořadatelé z KK Plzeň- Pešta s partou připravili rozjížďky pro děti, mládež i dospělé, zkrátka všechny co chtějí vyzkoušet koloběžku. Koloběžky budou i k zapůjčení, aby mohli vyzkoušet koloběžkovat opravdu všichni zájemci.
V neděli pokračuje Česká Rolo liga dlouhým závodem v okolí Plzně, obci Ejpovice. Šest kilometrů m dlouhý okruh začíná v Ejpovicích, dál vede podél zatopeného lomu k obci Klabava, stoupá k dálnici D5 a po silnici II/605 se vrací opět do Ejpovic. Hromadný start závodu je v 1030 . Muži jedou 4 kola v celkové délce 24 km, ženy a junioři A (10-14let) 12 km. I na tomto závodě očekávají pořadatelé z KK Plzeň a TJ Sokol Ejpovice výbornou účast závodníků. Náročná trať dokonale prověří síly koloběžkářů a určitě se bude znovu na co dívat.