KOLOBĚŽKÁŘI KK PLZEŇ VYRÁŽÍ NA EUROCUP I ROLLO LIGU

Rollo-liga-2013_Sumava

Na dvě vrcholné akce míří závodníci Klubu koloběhu Plzeň o nadcházejícím víkendu 29 – 30.6. 2013. První část týmu jede do Holandska do města Twente na 2 kolo Evropského poháru, v rámci kterého se bojuje i o titul Mistra Evropy ve sprintu pro rok 2013.  Své ambice na dobré umístění neskrývá zejména osmnáctiletý talent a vycházející hvězda české reprezentace Marek Kadlec.
Druhá část výpravy pak míří na třetí kolo české mistrovské soutěže Rollo ligy, do Loun a Jílového u Děčína, kde chtějí plzeňští koloběžkáři navázat na své parádní výsledky z úvodu sezóny.
Úvod sezóny nám vyšel nad očekávání, doufám, že o víkendu své výsledky podpoříme. V přípravě vše vypadá parádně. Letos je koloběžkový sport na vlně zájmu, v Česku se na závodech objevuje hodně nových koloběžkářů a je fantastická atmosféra. I přes prázdniny bude spousta koloběžkových závodů, a možná i ještě pojedeme do Alp podpořit naše koloběžkové druhy z Prahy, kteří již zítra startují na Korsice svůj obrovský sportovní projekt Kick Your Life, Kick France 2013 – Tour de France poprvé na koloběžce!  Šestice koloběžkářů se pokusí objet slavnou Tour de France na koloběžce po úplně stejné trase jako cyklisté a taktéž za stejný počet dní. Na každou jednotlivou etapu se naši borci vydají vždy pouze jeden den před tím, než na tutéž trasu vyrazí cyklistický peloton. Velkým cílem a snem je dojet až pod Vítězný oblouk na Champs Elysées.  A začínají již zítra v pátek 28. června je na Korsice čeká 212 km dlouhá rovinatá etapa Porto-Vecchio > Bastia.