Klub koloběhu Plzeň vyhrál štafetový závod Eurocupu i další výsledky jsou skvělé.


Olympijský areál vodních sportů Račice, přivítal třetí rok za sebou Rollo ligu a letos současně i jako mezinárodní závod Eurocupu za účasti reprezentantů ze šesti zemí. Pět kilometrů dlouhý okruh okolo veslařského kanálu, je spíše holandskou rovinou, než typická trasa českého závodu.  Díky tomuto profilu, se také po oba dva závodní dny pohybovala na špičce závodu mužů až třicetičlenná skupina a o výsledkách se rozhodovalo až na závěrečném kilometru závodů dlouhým finišem. Přes tento netypický profil závody svědčily našem týmu!
Nejprve v sobotním závodě na 12 km (kritérium) žen a kadetů skončil celkově třetí kadet Mikuláš Kubík, ročník 2004 (PSP Klub koloběhu Plzeň). A v dramatickém závodu mužů zaskočil mladší soupeře dlouhým a extrémně rychlým finišem Petr Pešta, na který dokázal jako jediný úspěšně reagovat Mistr světa Michal Kulka z Ultima K.Lap Team Praha v čase 25:55.9 a těsně tak zvítězil před druhým Peštou (master, 25.56.6) z PSP Klubu Koloběhu Plzeň a bronzovým Machielem Steenbergenem (25.57.7) z holandského Stepteam Zwölle. Další borec našeho klubu Marek Kadlec skončil celkově čtvrtý!  V žákyních druhé a třetí obsadily Andělka Kubíková a Kamila Peštová. Ladislav Provod jasně ovládl veterány a Karel Cvalín se umístil druhý v kategorii master.
Výsledky z kritéria potvrdili naši muži i ve večerních štafetách, které přinesly nevídaně vyrovnaný souboj o první místo mezi dvěma štafetami Ultima K.Lap Team Praha a naší  štafetou. Dramatické představení za hlasitého povzbuzování diváků vyvrcholilo až v  cílové rovince, kde Pešta zopakoval finiš z kritéria a dovedl plzeňský tým k vítěznému triumfu.  Vítězná štafeta jela ve složení Marek Kadlec, Jindřich Šmíd a Petr Pešta. A hlavně i mix štafeta žáků ve složení Kubíková, Peštová, Baxa, heroicky závodila v druhém štafetovém závodu se ženami, když až do cílové rovinky bojovali o celkové třetí místo, nakonec skončili těsně pátí, ale i tak úžasné představení!
V neděli pokračoval program dlouhými závody. V závodu na 15 km zvítězil kadet Mikuláš Kubík, v závodu na 30 km v kategorii ženy master obsadila třetí místo Markéta Peštová. V závodě na 5 km v žákyních druhé a třetí obsadily Andělka Kubíková a Kamila Peštová.
Závod mužů na 40 km přinesl taktickou bitvu 26 členného balíku s občasnými nástupy o  umístění  rozhodoval opět až závěrečný kilometr. Ve finiši se do první desítky prosadili Jindřich Šmíd (7.)  a Petr Pešta (8.), Provod dokončil celkově 13., čímž jasně ovládl veterány a Petr Pešta zvítězil v kategorii master.