KK Plzeň míří na KOSTKA kolobky – Rollo ligu do Liberce, závodíme už 10 let!

V početném složení 11 závodníků míří do Liberce závodní tým KK Plzeň. Jádro týmu sice ještě nevstřebalo únavu z nedávné reprezentace Česka na MS v Holandsku, přesto se všichni těší na skvělou atmosféru a poznání tratí ve Vesci i na nedělní extrémní výjezd na dominantu kraje – horu Ještěd. Náladu v týmu ještě vylepšuje skutečnost, že je to už 10 let co se účastníme Rollo ligy.

Určitě zajímavé je i ta skutečnost, že prakticky přesně před 10 lety o víkednu 22.-23.srpna 1998 se v Kadaňském lesoparku (v sobotu 22.8. 1998) zůčasnilo prvních Rollo ligových závodů plzeňské trio Karel Cvalín, Michal a Petr Peštovi a přineslo do závodů opět velká, tehdy 20″ kola. A pak již od jara roku 1999 oficiálně založený klub PEŠTA S PARTOU – Klub koloběhu Plzeň.

V prvním našem závodě skončil na třetím místě Michal Pešta po těžkém boji s Milanem Gazárkem, jasně zvítězili Zlíňáci, Jirka Ešner před Petrem Vavrušou.
Jak nás všechny druhý den po prvním koloběžkovém večírku před časovkou z Kláštěrce do Kadaně bolela záda, že nám musela Markéta zavázat tkaničky u bot, se pamatujeme dodnes. Když vidím ty vysoký koloběžkový řídítka ani se nedivím.
Kája Cvalín je ten na modré koloběžce ze sedátkem s číslem 25, Petr Pešta polehává kousek za ním v pravo a vedle sedí jeho brácha Michal .
V pozadí fotky Jirka Ešner, Rosťa Točík a pravděpodobně Vlasta Filip. Úplně vlevo částečně zachycen Per Hub.

 

kadan-2281998.jpg