Plzeňští koloběžkáři i přes individuální nezdary opět vládli i na Masarykovu okruhu v Brně

Předposlední kolo nejvyšší české koloběžkové soutěže České Rollo ligy proběhlo o víkendu 13. – 14. srpna na Moravě.
Sobotní dlouhý závod pro muže na 32,6 km a ženy 16, 2 km byl za silného větru pro všechny zúčastněné velmi náročný. V závodu mužů se záhy na čele osamostatnil letošní suverén Provod následovaný Petrem Peštou a Cvalínem (všichni KK Plzeň). Dlouhá a za větru extrémně náročná trať byla však pro ještě z pádu nedoléčeného Peštu příliš velkým soustem a tak se nakonec propadl až na šesté místo. Na stupně vítězů se pak k Provodovi a druhému Cvalínovi prosadil bronzový R. Jissl z Jablonce. V ženách probíhal závod dramatičtěji, hned v prvním kole nezvládla sjezd jedna z favoritek plzeňanka Kupilíková a po pádu odstoupila ze závodu. Následně po 12 kilometru musela kvůli neočekávaným žaludečním problémům odstoupit do té doby na prvním místě jedoucí další členka KK Plzeň Štejrová. Závod pak jasně vyhrála Štemberová, kterou na stupních vítězů doplnily Tlapová a Smitková všechny i přes nezdar dvou favoritek z KK Plzeň.
V neděli pokračoval závodní program kriteriem na krátké a rychlé trati v jihomoravských Oslavanech. Zde nakonec po poměrně vyrovnaném začátku závodu získali kompletní stupně vítězů muži a ženy KK Plzeň. V mužích zvítězil Provod před Petrem a třetím Michalem Peštou. V ženách se o první místo bojovalo mezi triem Štemberová, Kupilíková a Štejrová až na cílovou pásku. Finiš nakonec dopadl v uvedeném pořadí.
Přes individuální nezdary vládne nakonec u plzeňských koloběžkářů nad výsledky předposledního ligového kola spokojenost. “Celý klub podal skvělé výkony, v některých týmech to však vypadá, že závěr sezóny už tak trochu vypouští. Jako trenér Markéty Štejrové si stále lámu hlavu co mohlo způsobit nečekaný žaludeční kolaps. Alena Kupilíková se při pádu ani nezranila, což potvrdila v neděli.“ dodává plzeňský lídr Petr Pešta. Závěrečný díl Rollo ligy se sice odehraje opět na Moravě, přesto bude mít plzeňská respektive západočeská veřejnost ještě jednu možnost vidět špičkový koloběh. O víkendu 17.- 18. září proběhne v Rokycanech a Plzni dvoudenní koloběžkové klání nazvané Podzimní koloběžka 2005.