Jedeme na Rollo ligu do Brna

Už jen poslední dvě kola zbývají do závěru nejvyšší české koloběžkové soutěže České Rollo ligy 2005. Koloběžková equipa se po třítýdenní pauze setká o tomto víkendu 13. – 14. srpna na Moravě. Sobotní dlouhý závod pro muže na 32,6 km a ženy 16, 2 km startuje v 18 :00 na Masarykovo okruhu v Brně. V neděli pokračuje závodní program poměrně krátkým kriteriem v jihomoravských Oslavanech.
S ohledem na blížící se závěr soutěže očekávají pořadatelé velkou účast závodníků z celého Česka včetně kompletní špičky. Přihlášku na tyto závody podal i Klub koloběhu Plzeň, který na Moravu míří v nejsilnějším i početném složení. Dá se předpokládat, že letošní suverénní klub bude chtít znovu výrazně zasáhnout na stupně vítězů.
S ohledem na postavení v celkové pořadí Rollo ligy žen bude asi největší boj o medaile probíhat právě mezi silným kvartem KK Plzeň Štejrová, Kupilíková, Smitková a Štemberová, neboť dvojité vítězství některé z nich by výrazně napovědělo o celkové vítězce tohoto ligového ročníku.
Naopak v mužích je situace o celkovém vítězi ligy 2005 téměř jasná. I přes případné výpadky by měl ligový titul obhájit plzeňský Ladislav Provod. Silné plzeňské muže by chtěl už Brně doplnit i před čtrnácti dny zraněný Petr Pešta: „ stále to není vůbec ono, teprve v pondělí jsem byl na vyndání stehů z levého ošklivě rozseklého kolena a po pauze ochutnal opět jízdu na koloběžce. Ale jde i o soutěž družstev a pro tu bych snad mohl být užitečný, ostatně i sám potřebuji body, abych alespoň nepromarnil průběžné třetí ligové místo.“