Historicky první MS koloběžek

Plakát MS koloběžek 2004
Ve dnech, kdy francouzská Normandie slavila 60 výročí od úspěšné invaze spojenců ve druhé světové válce, proběhlo v západních Čechách historicky první Mistrovství světa v koloběhu, které hostily 4. června Karlovy Vary a o víkendu 5.–6. 6. Plzeň. Poprvé v historii se utkali silné národní týmy z téměř celého koloběžkového světa. V pelotonu 58 špičkových koloběžkářů bojovalo s domácí českou reprezentací + velmi silnou národní skupinou a 35 cizinců. (Belgie, Finsko, Holandsko, Německo, Itálie, Slovensko, USA i exotické Thajsko).
Čeští reprezentanti splnily společně s Finy roli favoritů a na šampionátu opanovaly většinu stupňů vítězů a to zejména ženy. Plzeňské závodnice získali zlatou medaili v dlouhém závodě na 21 km (Alena Kupilíková) ve štafetě (Markéta Štejrová) a Markéta ještě jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. V mužích byl ze všech českých koloběžkářů jasně nejlepší člen našeho klubu Láďa Provod, který v individuálních závodech získal bronz, stříbro, bronz a Mistrem světa se stal ve štafetě společně s Petrem Peštou a Ondrou Vodrážkou – všichni KK Plzeň.
Zde naleznete kompletní výsledky.
Pro získání dokonalé představy o tom, jak úžasná atmosféra panovala na závodech MS koloběžek, jsme pro Vás připravili několik záběrů z této ojedinělé akce.