FINÁLE ČESKÉ ROLLO LIGY 2013 – PLZEŇ / TĚŠKOV

PSP – Klub koloběhu Plzeň a Prodejna Koloběh sport, pohár BEZPEDÁLŮ a ROLLO LIGA se spojily v sobotu 5.10. 2013 přímo v centru města Plzně v jedno a na trasu kritéria o délce 11 km před běžci Hervis půlmaratonu vystartoval historicky nejpočetnější peloton 136 koloběžkářů!
V pekelně rychlém závodě na rovinaté trati  (průměr vítěze 29,8 km/h) v mužích celkově zvítězil Marek Kadlec PSP-Klub Koloběhu Plzeň a v ženách Pavlína Soukupová z Ultimy.
Neskutečný zážitek pak většině koloběžkářů zpestřila návštěva nedalekého  Pilsner Festu.
V neděli Rollo liga vyvrcholila dlouhým závodem ZLATÁ KOLOBĚŽKA – Velká cena obce Těškov na 30 km pro muže, ženy 24 km  atd… Na start se postavilo 60 borců všech věkových kategorií  od české reprezentační špičky po výkonnostní a rekreační koloběžkáře.   Náročná trať závodu s prudkým stoupáním přímo v obci poskytla přihlížejícím divákům dokonalý pohled na projíždějící koloběžkáře a jejich závodní speciály. S přibývajícími koly se závodní pole rozpadlo na jednotlivce či malé skupinky a na tvářích závodníků bylo vidět, že bojovat o umístění v závodě i závěrečné body do celkové tabulky je v Těškově náročné. Přes profil trasy byla tato po skončení závodu hodnocena jako krásná a spravedlivá.
V mužích celkově zvítězil Ladislav Provod z pořádajícího klubu PSP-Klub Koloběhu Plzeň, v ženách Pavlína Soukupová z Ultimy, v juniorkách Adéla Sumcová (Lipenští draci), v kadetech a kadetkách  Jan Jurášek a Kristýna Pechová (Lipenští draci), žácích a žákyních Vojtěch Suchánek a Zuzana Pírková (KK Lipník nad Bečvou). V kategorii Příchozí vyhrál Zdeněk Rubáš z Těškova. Pro diváky byly během celého programu připraveny koloběžky na vyzkoušení, a mnozí tuto možnost s nadšením využili.
„O úspěchu rozhoduje i počasí a nám krásně vyšlo, za sluníčka a příjemné teploty se zkrátka závodí lépe. I jinak to však vypadá, že se nám uspořádání závodů v Plzni podařilo. PROSTĚ PLZEŃ JEDE NA KOLOBĚŽKÁCH.
Za PSP KK PLZEŇ děkujeme za podporu Obci Těškov i místním hasičům, kteří perfektně zajistili uzavření trasy závodu  a za sobotu díky  Prodejně Koloběh sport, zejména Vaškovi Junovi.
VÝSLEDKY Z NEDĚLE ZDE,
výsledky ze ze soboty ( Koloběhranu) i fotky asi zejména od Petra Lindnera přijdou také brzy…… sledujetz zpřátelené weby..
RL-Plzen-2013__07RL-Plzen-2013__06RL-Plzen-2013__04RL-Plzen-2013__05RL-Plzen-2013__03RL-Plzen-2013__02RL-Plzen-2013__01