EUROPAMARATHON KOLOBĚŽEK – GÖRLITZ 2009

První červnový víkend, v neděli 7. června 2009, přilákal sportovce různých zaměření na Europamarathon 2009 do německého Görlitz. Své síly v městském maratonu přes dvě země zde mohli změřit běžci, bruslaři, handbikeři, vozíčkáři a v neposlední řadě koloběžkáři.
Vysoká účast koloběžek byla výrazně podpořena i závodníky, kteří se o den dříve účastnili crossového závodu Jizerská 25. Z české rolloligové scény na německo-polský maraton dorazili členové klubů: Kidokai Jablonec, Jafiduto Kadaň, Rollo klub Oslavany a samozřejmě závodníci v červených dresech z PSP KK Plzeň – A. Stibalová, K. Houšková, J. Pavlásek a H. Pacina.

Překvapivě hojná byla účast z Mibo-teamu a počet českých koloběžkářů výrazně převyšoval domácí německé borce, mezi kterými byli např. L. Kessler (ULTIMA Praha), J. Effendi (designér koloběžek Effendi) a J. Sternal (organizátor koloběžkového maratonu).
I přes slibovanou nepřízeň počasí byla trať suchá a teplota vystoupila přes 15 stupňů. Po celou dobu závodu však foukal silný protivítr. Trať byla příjemně členitá a závodníky provedla přes město Görlitz, Zhořelec a jejich přilehlé okolí. Atmosféru závodu příjemně dokreslovaly skupiny diváků, kteří stáli podél celé trati a po celou dobu závodu vydatně fandili. V mužích na nejvyšším stupni Richard Jisl a v ženách Alena Stibalová – ostatní výsledky jsou ZDE .
Velkým zklamáním byl závod pro H. Pacinu z KK Plzeň, který těsně před startem objevil defekt na zadním kole a celý závod odjel s ucházející pneumatikou. Nicméně velké akce mají velkou atmosféru a dle mínění všech se celá akce velmi podařila.