Eurocup v Italském Toblachu

Ve dnech 14. a 15. července uspořádala Elisa Viglio parádní Eurocup v Italském Toblachu. Skoro celý víkend nám pršelo, ale více jak 55 lidí to přece jen neodradilo.
V sobotu se jela časovka na 4 kilometry. Trať vedla do prudkého stoupání a následně do houpavého profilu s hodně zatáčkami ve sjezdech. Tuto trať překvapivě nejlépe zajel Holanďan Martjin Tiemens. 2. Byl domácí ital Igor Richy a 3. Marek Kadlec (KK Plzeň). Ženám, jako vždy vévodila Rosanne Reijne, před druhou Vendou Zuidam a třetí Maxime Reine (všichni Holanďanky). Veterány vyhrál s přehledem Dalibor Cisár, juniory Marek Kadlec, kadetky Kristýna Dvořáková a kadety Jiří Gonda.
V noci na neděli Toblachem přecházel vydatný slejvák a ti, kteří spali ve stanech, se museli jít schovat do svých aut. Výprava z Plzně dala přednost apartmánu a druhý den to bylo na výkonech znát.
Okruh se jel stejný jako časovka s rozdílem devíti kol. Hned po startu začal Martjin, Marek a Igor určovat ostré tempo, které Igor neudržel, a na špici byli jen dva. V druhém kole Martjin Markovi trhnul a náskok se kolo od kola zvětšoval a pořadí už bylo téměř jasné. V pátém kole však Marek píchnul a naděje na druhé místo ztroskotala. Jako druhý dojel Igor a třetí německý junior Niklas Rother. Marek dojel čtvrtý za nimi a jako pátý, jak říká svým životním úspěchem, dojel Martin Kadlec (KKPlzeň), který v posledním kole trhnul své skupince. Ženy opět vyhrála Rosanne, před druhou Maxime a jako třetí dojela Martina Kadlecová z Plzně. Veteránky vyhrála Ivana Dvořáková, veterány opět s velikým náskokem Dalibor Cisár Juniory Niklas Rother, kadetky Kristýna Dvořáková a kadety opět Jiří Gonda.
V neděli odpoledne se všichni rozjeli domů za krásného slunného počasí.
zpravu napsal Marek Kadlec
 
A NEZAPOMEŇTE MS NA KOLOBĚŽKCÁH SE BLÍŽÍ!!