Koloběžkový Eurocup a Česká Rollo liga 2007 na Slovensku dopadla pro KK Plzeň úspěšně

Stupně vítězů na Slovensku

Další díl Eurocupu a zároveň i nejvyšší domácí koloběžkové soutěže České Rollo ligy proběhl o víkendu 4. – 5. srpna v západoslovenském městě Myjava.
Místní pořadatelé se ujali pořadatelské role vskutku důkladně, a tak historicky první závod koloběžek na Slovensku probíhal v báječné atmosféře plné nadšeného povzbuzování přihlížejících diváků, bohatého doprovodného programu i výborného zabezpečení pro zúčastněné týmy.
Při neúčasti špičkových reprezentantů z jiných evropských zemí, kteří se připravují na nadcházející Mistrovství Evropy ( Německo 17.-18. – 19.8. 2007) v jejich domácím prostředí, se stalo myjavské historické klání záležitostí především české elity.
Sobotní kritérium na 12 km v srdci Myjavy jasně ovládl Ladislav Provod (KK Plzeň) s náskokem před Milanem Gazárkem (Ultima Praha) a třetím Petrem Peštou (KK Plzeň). Plzeňské závodnice pak obsadily stupně vítězů kompletně v pořadí Martina Smitková, Patricie Kadlecová a Marie Tlapová. Následující americké štafety pak opanovalo trio složené ze závodníků R+Penca Praha/Ulitma Praha před druhým KK Plzeň a třetím RC Zlín.
V neděli pak poměrně náročnou trasu 13 km dlouhého okruhu se startem a průjezdy centrem města opět skvěle zvládli závodníci KK Plzeň. Čelo dlouhého závodu na 26 km po třech kilometrech ostrým tempem roztrhala dvojice KK Plzeň Ladislav Provod a Petr Pešta. V následujícím těžkém a táhlém stoupání se pak Provod vzdálil i Peštovi, na kterého se posléze dotáhl Richad Jisl (Kidokai Jablonec). Druhé kolo většinou mělo podobu jízdy osamocených závodníků, případně dvou až tří členných skupinek. O to více však diváci v náročných stoupeních povzbuzovali jednotlivé jezdce v jejich urputném boji s příkrou silnicí. V cíli byl první fenomenální Ladislav Provod před týmovým kolegou Petrem Peštou a třetím Richardem Jislem. Za úspěšnými muži nezaostalo ani trio plzeňských závodnic, opět zvítězila Martina Smitková před Marií Tlapovou a třetí Patricií Kadlecovou.
Za necelé tři týdny, o víkendu 25. – 26. srpna, přivítá koloběžkový peleton a Rollo ligu město Liberec. A ještě předtím se utkají vybraní čeští závodníci na Mistrovství Evropy konaném ne dnech 17.-18.–19.8. 2007 v západoněmeckém Sankt Wendelu, malebné městě cca 30 km od Saarbruckenu.