KK Plzeň vyráží na Eurocup a Českou Rollo ligu 2005

Závodníci KK Plzeň

Po sérii přípravných závodů startuje o víkendu 21. – 22.5 v Nymburku a Praze letošní ročník nejvyšší domácí koloběžkové soutěže České Rollo ligy 2005 a zároveň i EUROCUP 2005 – dlouhodobá mezinárodní soutěž. Čeští závodníci, včetně borců našeho klubu tak zažijí nevídaně ostrý vstup do vrcholné fáze závodní sezóny.
Na startu Nymburského dlouhého závodu na 28 km i nedělního kritéria na 8 km odstartovaného těstě před city během Pražského maratonu se objeví téměř kompletní evropská špička. Pořadatelům již potvrdili svoji účast reprezentanti Finska, Holandska, Itálie a Německa.
Jistá je účast české koloběžkové elity, která má jedinečnou možnost testu výkonnosti před červnovým Mistrovstvím republiky pořádaného v Plzni a zejména červencovým Mistrovství Evropy v Itálii.
Mimo vysoce kvalitní zahraniční konkurence se k před závodnímu napětí přidává skutečnost, že závěr loňské sezóny ukázal poměrně velkou vyrovnanost startovního pole a ke koloběžkovému pelotonu se přidají noví pro většinu startovního pole neznámí borci. A právě s tím vším zahájí svůj další boj o stupně vítězů závodníci českého suveréna posledních 5 let – Klubu koloběhu Plzeň.
„Uvidíme co ukáže tento extremní začátek vrcholového období závodní sezóny. Předpokládám, že závody mohu být vyrovnané. Loňský rok byl pro naše barvy velmi úspěšný a podobně úspěšní chceme být i letos. Snad se náš klub znovu dokáže prosadit na stupně vítězů“. hodnotí vyhlídky KK Plzeň nejen klubový, ale i český favorit Ladislav Provod.
“Do Nymburka i Prahy jedeme v poměrně silném a početném složení (10 borců) a neměl by chybět nikdo z našich stálic. Škoda jen, že vycházející hvězda Alena Kupilíková se může zúčastnit jen v sobotu v Nymburce.“ dodává Petr Pešta.
Za tři týdny po tomto mezinárodním měření sil proběhne o víkendu 11. – 12. června v Plzni další špičkový závod Mistrovství republiky 2005.
P.P.