Dva stateční na zahájení plzeňských časovek

Dva stateční

Čtyři dny před zahájením Rollo ligy, v úterý 22. dubna, nastoupili dva stateční koloběžkáři na start první plzeňské časovky, která vedla ze Starého Plzence strmým stoupáním na hrad Radyně (délka 3,76 km, převýšení 204 metrů).
Přivítání dvou borců na strojích bez převodů bylo od cyklistického pelotonu vřelé, ti co nás ještě neviděli se zájmem pokukovali po našich koloběžkách a už se šlo startovat. Počasí bylo chladné, jen 8°C, takže pěkná zima. Hned od startu se jelo zostra do kopce asi 700 m po kočičích hlavách, pak už sice po asfaltu, ale stoupání nepolevovalo.
Zkrátka, alespoň pro mě to bylo opravdu pěkně těžké, neboť kilometr před cílem, v nejtěžším stupání, se mi zakousla zpočátku jen malá křeč do pravého lýtka. Potom i do levého a až do cíle mě ta mrcha nepustila. Poslední stovky metrů jsem jel na vůli a pohled na bez techniky plácající nohy musel být dost tristní (ostatně i můj výraz na fotkách tomu odpovídá). Láďa jel jako vítr, skončil 36. a samozřejmě mi porazil, 50místo. Bohužel závěr stoupání mi připravil o přijatelnější časový odstup. I tak myslím, že jsme se neztratili a ukázali, že koloběžka do kopce jezdit umí a rozdíl s kolem je ve stoupáních relativně malý.
Výsledky na http://www.cykloklub.com/index.php?id=140 .
Fotky dvou koloběžkářů najdete: