Opět přinášíme zajímavou reportáž od Ríši Jisla z KIDOKAI Jablonec, který oslavil čryřicáté výročí Rollo ligy účastí na terénním duatlonu v Kytlici v Lužických horách.
Ale už nechám vyprávět Richarda:

Vážení koloběžci !
Tak jsem těch 40let Rollo ligy oslavil účastí na terénním duatlonu v Kytlici v Lužických horách!!!
Bylo to moje letošní druhé měření sil s bikery a nedopadlo opět špatně. Díky hlavnímu pořadateli, který jel na koloběžce 24hod ve Stromovce a je tudíž našemu konání nakloněn, jsem mohl startovat v kategorii Open- tj.příchozích. v této kategorii jsem v mužích skončil na druhém místě! (vyhrál teda taky koloběžkář-musher, který trénuje na koloběžce, ale tentokrát dal přednost kolu, ale byl se podívat na nás i ve Vesci – takže to vlastně byla tak trochu koloběžková soutěž..). no vlastně mě porazil ještě jeden cyklista, ale to byl dorostenec a tihle rychlí cápkové se nepočítají – rybáři taky ty podměrečný pouštějí…J.
Trať byla 3km(běh)-9km(kolo/koloběžka)-0,5km(běh) a byla skvělá- opravdu krásná krajina, alespoň, co jsem stihl zahlédnout. Jinak povrch tak 30%asfalt, zbytek šotolina, pár kousků lesní cesty a pár kamenitějších pasáží. Běh jsem letos zkusil poprvé, šetřil jsem to loni zraněné koleno, tak jsem se trochu potrápil. Jinak na koloběžce to byla opět skvělá reakce bikerů – ať jsem je předjížděl nebo oni mě, většinou fandili a povzbuzovali.
A duatlon má i zajímavou pasáž pro koloběžkáře – v depu totiž nemusíte přezouvat – tudíž získáte na cyklistu slušný náskok – a to se stalo osudným třetímu panu Erbenovi, který mě pěkně proháněl po celé trati. Nejvíc jsem ho asi překvapil ze sjezdových pasáží, kde jsem se za ním držel jako klíště, takže mi pak přišlo, že na rovině na mě dokonce snad čekal…(podrobnosti na www.mountainbike.cz, podsekce Kytlice)
No prostě jsem si to vážně užil. Dcery Jessica s Erikou sice jely na kolech, ale neporazily mě (i když ve svých kategoriích byly na stupních) tak se mi ta příprava na Nova Author cup celkem vyvedla.
Pokud se někdo z Vás chce na tenhle závod vydat, myslím tím NAC, je to 11. října v Josefově Dole v Jizerských horách a jede se 60km s převýšením 1197m! Možná, že potom skončím sezónu, ale chci to zkusit. Mám představu zkusit tyhle závody tj. J 50, Duatlon a NAC udělat jako XC koloběžek – třeba neoficiálně -zkusím se domluvit s pořadateli. Zvlášť ten podzim je v terénu hezčí než na silnici, co říkáte?
Jo a pokud máte někdo chuť udělat nějakou oslavu k těm 40cátinám, dejte vědět.
PS: mám tu pozvánku na canicross – závody psů a lidí na koloběžkách (tedy lidi na koloběžkách, psi po svých…), taky běžci a cyklisté. Podrobnosti najdete na www.canicross.cz/ec. koná se v Děčíně bohužel stejný víkend jako NAC. Takže pokud nic nemáte a máte psa…Jinak přijďte povzbudit mě-cítím, že to budu potřebovat!!!:-)))
Zdravím vás všechny a trhněte si nohou!!!