Druhý díl Evropského pohár koloběžek tento víkend v Moravské Třebové

Druhý díl Evropského koloběžkového poháru 2008 (Scooter Eurocup) hostí o víkendu 19. – 20. července Česká republika, tentokrát město Moravská Třebová. Na veliký mezinárodní svátek koloběžek do kterého již podalo přihlášky 21 cizinců a samozřejmě kompletní česká špička připravili pořadatelé 3 individuální závody a štafety. Sprint, kritérium a štafety se budou konat nedaleko úhledně upraveného historické jádra města. Dlouhý závod pak vyrazí do okolí Moravské Třebové, do téměř neporušené přírody.
Náročný program bude zahájen v sobotu dopoledne sprintem na 800 m a odpoledne v 16:00 vystartují závodníci na dlouhý závod, který měří pro všechny kategorie 26 km. Po společné večerní party pak v neděli dopoledne nejprve proběhnou závody dětí, následně štafety týmů a vše vyvrcholí kritériem na 8 kilometrů. Zde podrobný program
A jelikož jsou evropské závody v Třebové zároveň i současně i čtvrtým kolem Kostka kolobky – ROLLO LIGY ČR 2008, zúčastní se i celá plejáda klubů a závodníků z celého Česka.
Samozřejmě přihlášku na tuto akci podal i Klub koloběhu Plzeň, který na Moravu míří v nejsilnějším i početném složení. Dá se předpokládat, že borci letošního klubového suveréna budou chtít znovu výrazně zasáhnout na stupně vítězů.
Plzeňskými favority závodů by měli být úspěšní reprezentanti z prvního kola Eurocupu a současní lídři eurocupové tabulky Martina Smitková a Petr Pešta a určitě nelze zapomínat zejména na Ladislava Provoda a také v Itálii úspěšnou Markétu Peštovou.
Po skončení Eurocupu v Moravské Třebové je o necelý měsíc později 14.- 16. srpna v Holandsku třetí koloběžkové MISTROVSVÍ SVĚTA, jehož ideu i první realizaci dalo světu Česko v roce 2004.