Další ligové vítězství pro KK Plzeň

Výkonnostně kvalitní a zároveň klasicky lidsky pohodové koloběžkové závody se uskutečnily v rámci druhého kola České Rollo ligy 2006 o víkendu 10. – 11. června na Šumavě o oblasti Šindlova.
Sobotní dlouhý závod i nedělní časovku znovu v hlavních kategoriích mužů i žen ovládli závodníci KK Plzeň. V mužích po oba dny zvítězil Ladislav Provod, před Karlem Cvalínem. V ženách se letos poprvé radovala z vítězství Alena Kupilíková před Markétou Peštovou a Maruškou Tlapovou (všechny KK Plzeň), přičemž stejné pořadí bylo i v neděli.
V kategorii mužů pak po oba dny narušovali plzeňskou hegemonii pěti závodníků na prvních sedmi místech Jan Vlášek a Milan Gazárek z Ultimy Praha. Páté místo po oba dva dny obsadil Míra Klán, šestý jezdil Martin Kadlec a na sedmé místo dosáhl Honza Beránek.
Šumavské liga 2006 pak přinesla ještě jednu de facto smutnou novinku do koloběžkových řad a byla také v barvách KK Plzeň. Pracovní povinnosti a absolutní časová zaneprázdněnost znemožnila po dlouhé době ( téměř 7 letech) účast na závodech plzeňskému ”lídrovi” Petru Peštovi. A dodávám k tomu, že je na mě v poslední době bohužel až moc práce i jiných povinností spojených se soukromým, klubovým i svazovým životem, a nedalo se jinak. Nejhorší je, že nevidím zlepšení a jako bych začal pociťovat konec „vrcholové“ sportovní kariéry.
Nicméně i tak na dálku zhodnotím výkony plzeňských borců: „ Klub dokázal i přes počáteční rozpačité pocity z mé výjimečné neúčasti své kvality a opět obstál. V žácích se pěkným výkonem a vítězstvím blýskl Lukáš Provod. Svoji sílu ukázala i Alena Kupilíková, která letos upřednostňuje přípravu na zimní běžeckou sezonu a z časových důvodů s námi neabsolvuje celý ligový seriál. Škoda, že nemoc znemožnila účast Lence Štemberové a závěrečný finiš na bakalářské práci Martině Smitkové.
Koloběžková liga pokračuje za necelé dva týdny, 24. – 25. června, v Brně na Masarykovo okruhu a hned další dějství je připraveno na první prázdninový víkend do Loun a Kadaně, a to by mohla být koloběžková lahůdka. Závody jsou spojené v 2 NATION CUP s pátečním závodem v německých lázní Schlema a sobotní závod je v rámci ME handbikerů.
Bohužel “Brno“ letos nebude pravděpodobně naším Klubem výrazně obsazeno. Na sobotu 24.6. 2006 připadá svatba našeho člena Tomáše Herlíka a mnozí z jeho vrstevníků dají přednost této akci.