Cyklo Jizerská 50 se jela i na koloběžce!

Přinášíme reportáž od Ríši Jisla z KIDOKAI Jablonec, který se zúčastnil na koloběžce v sobotu 7. června 25 km dlouhého závodu v rámci Cyklo Patria Direct Jizerské 50. Na startu se sešlo téměř osm stovek závodníků a mezi nimi právě jeden koloběžkář, Richard Jisl, který skončil v závodě na 25 km celkově na 19.místě a třetí v mužích do 50let.
Ale už nechám vyprávět Richarda:
„Ahoj, tak hlásím, že jsem se také neflákal a pracoval jednak na reklamě na koloběžkový sport a zároveň testoval, jak je koloběžka rychlá v porovnání s MTB v terénu. No a nejlepší test jsou samozřejmě závody. Tak jsem si minulý víkend dal 25km v rámci Jizerské 50.
Zhruba více než polovina trati vede po asfaltu, zbytek po zpevněných komunikacích. Startoval jsem úplně poslední a nejvíc jsem předjížděl cyklisty do kopce a kupodivu i z větších sjezdů. Můj čas byl 1:15hod a od vítěze jsem dostal 20minut. Do této ztráty se, ale musí započíst, že mě na poslední kontrole strhnul balík cyklistů na 60km trať, přišel jsem na to po kilometru krásného sjezdu. Jelikož jsem se na 60km už opravdu necítil, tak jsem si ten krásný kilák z kopce musel vytlačit zase zpátky nahoru příkopem, abych nepřekážel těm, kteří se na kolem mne řítili dolů.
Přežil jsem to jinak naprosto v pohodě a porazil třeba Víťu Žaluda z inlajnu, který jel na kole. Bylo z toho 19. místo celkově a třetí v mužích do 50let (to zní příšerně!).
Výsledky lze nalézt na stránkách Jizerské 50 a fotky na KTFoto.com v souboru Jizerská 50 zadat heslo koloběžka – měl jsem sice číslo, ale jel jsem trochu inkognito – nevěděl jsem jaká bude reakce pořadatelů.
Ale všichni byli v pohodě, i soupeři, takže uvažuji pro příští rok o oficiální účast. Nebo požádat o kategorii? RJ “