ČTVRTÉ LIGOVÉ KOLO V MORAVSKÉ TŘEBOVÉ

O víkendu 14.- 15. srpna 2010 se uskutečnil v Moravské Třebové již předposlední – čtvrtý díl České ROLLO LIGY 2010. V sobotu odpoledne se konal dlouhý závod na okruhu o délce 26 km v okolí města a neděli kritérium na 10 km (4x 2,5 km) v blízké obci Borušov. Výstrahy meteorologů o bouřkách a srážkách zastihly peloton koloběžkářů, až v neděli průtrží mračen na posledních 10 minut závodu, jinak bylo počasí velmi přijatelné.
KK Plzeň se ligového kola zúčastnil díky odpočívajícím účastníkům Mistrovství světa ve velmi zúženém složení, stejně jako většina týmu. Nepatrně nižší účast však neubrala závodu na atmosféře, ba spíše naopak a náročný profil obou závodů dal všem velmi zabrat.
V závodech mužů bylo nejvíc pozornosti upřeno na vyrovnaný souboj o ligového vítěze 2010 mezi Ladislavem Provodem a Richardem Jislem…… A jak sobotní, tak i nedělní závod se nesl v režii těchto dvou borců, kteří se nejprve ve trojici s Petrem Peštou odpoutali od zbytku startovního pole a v druhé polovině už bojovali pouze mezi sebou. V sobotním dlouhém závodě vyhrál Ladislav s půlminutovým náskokem, v nedělním kritériu rozhodoval o úspěchu Provoda těsný finiš.  Vítězný double pak znamená, že si  Ladislav Provod si s mírným předstihem zajistil již devátý ligový titul v řadě! Druhý v obou závodech skončil Richard Jisl a třetí Petr Pešta, kterého v sobotu 3 km před cíle postihl defekt, přesto dokázal díky obrovskému úsilí třetí místo bezpečně uhájit.
V ženách se podruhé mezi koloběžkáři představila výborná atletka a běžkyně do vrchu Kateřina Beroušková, která také oba závody vyhrála.  V dlouhém závodě pak skončila druhá Markéta Peštová (KK Plzeň) před Libereckou Pavlínou Soukupovou v neděli si  pak pořadí vyměnily.
„ Loni nás jelo do Třebové 17 letos jen 4, zkrátka účast na MS byla náročná, přesto byla výprava úspěšná a dokázali jsme splnit  svoje cíle“   hodnotí proběhlý víkend  předseda KK Plzeň Petr Pešta.   Finále České ROLLO LIGY 2010 proběhne 11. -12. září v oblasti osady Šindlov na Šumavě