Čtvrté kolo Rollo ligy pro KK Plzeň

Vítězové čtvrtého kola Rollo ligy

Divácky atraktivní podívanou přinesl víkend 1. – 2. července při závodech České Rollo ligy 2006.
V sobotu se koloběžkový peloton závodníků představil v Lounech v rámci programu Mistrovství Evropy v ruční cyklistice. Vyrovnané souboje koloběžkářů při desetikilometrovém kritériu na pět okruhů, přiváděly početné publikum v nadšené povzbuzování. Přibližně v polovině závodu však nasadil k drtivému nástupu Ladislav Provod. Jeho tempo byli schopni alespoň další část závodu akceptovat pouze týmový kolegové z KK Plzeň P.Pešta, Cvalín a Vlášek z Ultimy Praha. Vlášek nakonec neudržel ani tempo Pešty s Cvalínem a tak letos poprvé kompletně obsadili stupně vítězů muži KK Plzeň. Pro vítězství si nakonec bez problémů dojel Provod, druhý skončil Karel Cvalín a třetí Petr Pešta. V ženách jasně zvítězila plzeňanka Markéta Peštová, před klubovými kolegyněmi Štemberovou a Smitkovou.
Nedělní dlouhý závod na 22 km v kadaňském lesoparku – Rooseveltových sadech přinesl v absolutním pořadí kategorií muži a ženy obdobný průběh a podobné výsledky jako v sobotní Lounské kritérium. Zvítězil Provod, před Cvalínem a Vláškem, P. Pešta dojel čtvrtý. V ženách si připsala čtvrté vítězství v řadě Markéta Peštová a její týmové kolegyně Smitková a Štemberová obsadil druhé, respektive třetí místo.
„Náš klub tyto závody silně i hojně obsadil. V Lounech i Kadani byla skvělá atmosféra. S výsledky Klubu i jednotlivců jsme velmi spokojeni. Láďa Provod si defakto už z předstihem zajistil další ligový titul. “ rekapituluje závody, vedoucí KK Plzeň Petr Pešta.
Koloběžkový kolotoč pokračuje již tento víkend 8.- 9. července dalším dílem Eurocupu v Itálii. Tentokrát však závodníci KK Plzeň i celé české reprezentace budou pravděpodobně chybět. Potencionální výprava se rozpadá kvůli únavě některých závodníků z náročného červnového programu a další si chtějí vybrat alespoň pár dnů dovolené a odpočinout si z náročného závodního a hlavně i pracovního nasazení.
„Svoji roli hraje i dálka, závody jsou sice ve fantastickém prostředí – údolí Aosty městě Verrayes 1000 m.n.m s výhledem na Mont Blanc, ale cestovat minimálně 1200 km jen tam a hned v neděli se vracet je opravdu nad naše síly.“ Dodává Ladislav Provod, nejlepší muž plzeňského koloběžkového klubu.