Čtvrté kolo Rollo ligy 2018 Petrovice se nám vydařilo


Jaká byla atmosféra premiérových závodech v Petrovicích u Moravského Krumlova bylo už popsáno na svazovém webu. A závody opět svědčili našemu týmu!
V sobotních sprintech na zlato ve své kategorii dosáhli Petr Pešta, Laďa Provod a Miki Kubík. Karel Cvalín skočil v masterech za Petrem na druhém místě. Bronz pak brali Markéta Peštová a v žákyních Kamila Peštová, čímž se celá rodina byla na stupních vítězů. Výborný výkon ve sprintu předvedl i Jindra Šmíd, který byl celkovém pořadí sedmý.
V nedělním dlouhém závodě ukázal svůj neskutečný fyzický fond Láďa Provod a dojel na celkovém druhém místě, čímž jasně vyhrál veterány. Karel Cvalín skočil v masterech tentokrát první před druhým Petrem Peštou, celkově chlapi dojeli 4. a 8 místě, taky slušná fyzička.  Žákyně Kamila Peštová zvítězila ve své kategorii a celkově na trase 7 km dojela těsně druhá. V kadetech vybojoval stříbro Kryštof Baxa.  S pohodou jaká byla obecně v Petrovicích jsme odjížděli do Plzně velmi spokojení.
Ještě je dobré zmínit, že Markéta Peštová přerušila v neděli závod u ležícího kadeta, který upadnul a potřeboval ošetření. Zanedlouho zastavil i Pavel Moravec jedoucí s mobilem a zavolal pomoc, Běla Pluháčková, pak zkontrolovala stav závodníka a Jaromír Odvárka reguloval projíždějící závod. Všichni vydrželi až do příjezdu sanitky. Tyto akty vzájemné pomoci se nesmí vytratit! Díky, díky!
Na konci září nás čeká Ostrava, ze které si určitě odvezeme i nějakou tu placku za celková umístění v Lize.