ČEŠTÍ KOLOBĚŽKÁŘI ZÍSKALI ZLATÝ DOUBLE V EVROPSKÉM POHÁRU 2008!

Dvě historicky první místa pro Českou republiku získali v celkovém hodnocení Evropského poháru koloběžek 2008 Petr Pešta a Martina Smitková a stříbro Markéta Peštová, všichni jmenovaní závodníci KK Plzeň.
„ Máme velikou radost, je to první vítězství pro české muže a také první český vítězný double. Zlaté a stříbrnou medaili jsme získali i přesto, že jsme o proběhlém víkendu nakonec neodcestovali na poslední díl Eurocupu do dalekého Walesu, města Swansea. Sezóna byla extrémně dlouhá a na do kalendáře dodatečně zařazený Wales jsme už opravdu neměli sílu ani chuť. Ale jak se přes pěknou účast ukázalo, do Walesu nepřijeli ze stejných důvodů ani naši přímí soupeři z Finska a Holandska o celkové prvenství. A tak co se týká medailových umístění v Eurocupu 2008 zůstalo v platnosti pořadí, jenž vzniklo po Světovém šampionátu 2008, který se konal ve polovině srpna v Holandsku. Je to zkrátka krásný závěr proběhlé sezóny.“
Koloběžkový Eurocup je nadnárodní soutěž zaštítěná Mezinárodní koloběžkovou federací (IKSA) a národními svazy. Do hodnocení soutěže se započítávají výsledky z předem určených závodů pořádaných kupříkladu Itálii, Německu, Česku, Holandsku, Finsku, Walesu a třeba i Švýcarsku.