ČESKÁ ROLLO LIGA SOUČÁSTÍ EUROPAMARATON GORLITZ

Letošní druhé kolo republikové soutěže koloběžkářů České Rollo ligy míří podruhé za svou 36letou existenci za hranice republiky. První  takový čin se odehrál v roce 2007 ve slovenské Myjavě. A tuto neděli 6.6.20010 pojede převážně český peloton koloběžkářů svůj maratonský závod v rámci programu Europamaratonu Gorlitz/Zgorzelec. Kromě Čechů bude samozřejmě závod výrazně obsazen i domácí Němci a poprvé se na scéně objeví i koloběžkáři z Polska.
„Na uskutečnění takovéhle mezinárodní akce jsme se dohodli s organizátory po loňské zkoušce, která proběhla úspěšně. Na trati bylo spousta fandících diváků a závod byl výborně zoragnizován a zabezpečený. Český svaz koloběhu je výraznou koloběžkovou silou v celé střední Evropě a naše soutěž s vysokou konkurencí a úspěšnými českými reprezentanty láká i závodníky ze zahraničí. Tak proč nezkusit i takto ambiciózní projekt.“ říká k akci předseda koloběžkového svazu Ing. Jan Pacina.
Plzeňští koloběžkáři jedou do Zhořelce se silnou jedenáctičlennou výpravou včetně klubových hvězd Ladislav Provoda a Martiny Smitkové a mladým talentem Markem Kadlecem. „Do Zhořelce se moc těšíme, bude to zajímavá zkušenost ve městě rozděleném řekou a hranicí, německým Gorlitz a polským Zgorzelci a hlavně další těžké měření sil zejména se závodníky Kidokai Jablonec. Jde o důležité body do ligového žebříčku. Maratón je pro české závodníky specifická trasa a tak kromě českých favoritů očekávám na špici minimálně i němce Joachima Stenala a mohou tam být i další borci, na rovinaté trati bez technických pasáží je možné i nějaké překvapení.“ hodnotí vyhlídky plzeňské výpravy předseda KK Plzeň Petr Pešta.