ČESKÁ ROLLO LIGA 2011 ZAČÍNÁ TENTO VÍKEND NA ŠUMAVĚ

Po dlouhé přípravě startuje o víkendu 21.-22.5.2011 prvním kolem závodů umístěných do horských terénů Šumavy v okolí Šindlova a Borové Lady nejvyšší domácí koloběžková soutěž Česká  Rollo liga 2011.
Náročné horské klání hned na úvod sezóny dokonale prověří síly závodníků, sobotní dlouhý závod  (27 km) vede po trase Šindlov – Borová Lada – Kvilda – Šindlov a nedělní  horská časovka od vimperských kasáren do Šindlova.
Na úvod koloběžkové sezóny se chystá i plzeňský koloběžkový klub, jehož závodníci patří  k republikové špičce. „ Jde o začátek sezóny,  závody mohu být  poměrně vyrovnané. Náš klub vyráží v poměrně silném i početném složení a možná, že do mužské špičky nahlédne náš junior Marek Kadlec, který minulý víkend zazářil ve Francii na Eurocupu, kde získal fantastické třetí místo celkově v dlouhém závodě. Další zajímavostí je, že se do závodů vrací,  po odmlce způsobené prací v zahraničí a loni přetrženou achilovkou, velmi úspěšný závodník Karel Cvalín. V trénincích opět velmi silně vypadá Ladislav Provod, loňský vítěz ligy.“
Další ligové závody pak půjdou v rychlém sledu 5. června Europamaraton Gorlitz/Zgorzelec a 18.-19.června Lounské kritérium a dlouhý závod Zlatá koloběžka Plzně.