Česká Rollo liga 2007 vrcholí v sobotu MČR v maratonu

Předzávodní horečku z neznámé a dlouhé trasy i slavnostní náladu zažijí koloběžkoví závodníci při posledním závodu České Rollo ligy 2007 v sobotu 6. října v Benešově u Semil. Pořadatelé z Kidokai Jablonec ve spojení s organizátory běžeckého závodu připravili přesnou maratónskou trasu, 42,195km, na téměř rovinatém profilu podél řeky Jizery z Benešova u Semil -Háje nad Jizerou – Horní Sytová – Poniklá do Jablonce nad Jizerou a zpět.
I když je již vlastně rozluštěn rébus celkových vítězů Rolo ligy 2007, kterými se stane v mužích Ladislav Provod a v ženách Martina Smitková z KK Plzeň, další pořadí není vůbec jisté a další plzeňští závodníci budou muset svést přímý boj o pořadí v první elitní desítce žen, respektive dvaceti mužů.
“Na sever republiky se chystáme vyrazit znovu v silném i početném složení. Otazník však visí nad startem Ládi Provoda, který stále bojuje s virózou a doufám, že nemoci nepodlehne někdo další, zatím jen drobnými nachlazeními trpí i další členové klubové repreznetace. Za dané situace v mužské části týmu vidím závod o Mistra republiky na takto dlouhé a rovinaté trati jako naprosto otevřenou záležitost, mnoho našich soupeřů má na závěr sezóny formu. V ženách bude chtít potvrdit zisk premiérového ligového titulu Martina Smitková, které by měly doufám zdatně sekundovat i další naše závodnice Alena Stibalová a Patricie Kadlecová, velkou konkurencí však bude na závěr skvěle jezdící Lucie Gazárková z Ultima teamu.“