Česká Rollo liga 2006 začíná tento víkend v Plzni

Po sérii přípravných závodů startuje o víkendu 13. – 14.5. v Plzni akcí Zlatá koloběžka Plzně letošní ročník nejvyšší domácí koloběžkové soutěže České Rollo ligy 2006 a zároveň pokračuje již třetím dějstvím mezinárodní soutěž EUROCUP 2006
Český závodní peloton tak zažije ostrý vstup do vrcholné fáze závodní sezóny. V sobotu odpoledne startuje program Zlaté koloběžky Plzně od 14 hodin. Akce se uskuteční na Košutce za konečnou tramvaje č. 4 směrem na Záluží. Nejdříve své síly ozkouší mládež v závodě na 1 km a následně ve 14.30 vyjedou trať dlouhého závodu ostatní kategorie.
Na neděli spojili koloběžkáři své síly s inlinisty a přichystali společnou akci pod názvem DEN NA KOLEČKÁCH, která bude probíhat ve sportovním areálu SPK Rapid sport Lopatárna. Atraktivní sportovní i doprovodný program začíná přibližně od 9:15. Během dopoledne proběhne několik závodů koloběžek i kolečkových bruslí jak pro špičkové závodníky, tak širokou veřejnost včetně dětí a mládeže na 1 km. Z doprovodných akcí lze vyzdvihnou vyzkoušení horolezecké stěny a samozřejmostí je škola jízdy na inline-bruslích a koloběžce.
V nedělném programu koloběžkové závody vyvrcholí v 10:00 stratem kritéria žen a mužů na 10 km a následně v 11:00 štafetami. Na přehledném cyklodromu budou k vidění atraktivní, těsné a vyrovnané souboje závodníků.
Mimo vysoce kvalitní zahraniční konkurence se k před závodnímu napětí přidává skutečnost, že závěr loňské sezóny i letošní zahájení ukázalo poměrně velkou vyrovnanost startovního pole a ke koloběžkovému pelotonu se přidají noví pro většinu startovního pole neznámí borci. A právě s tím vším zahájí svůj další boj o stupně vítězů závodníci českého suveréna posledních 6 let – Klubu koloběhu Plzeň. Plzeňskými želízky v ohni na zisk některé z medailí by měli být Ladislav Provod, Karel Cvalín, Petr Pešta a v ženách zejména Lenka Štemberová, Markéta Peštovoá a Martina Smitková.
„Uvidíme co ukáže tento ostrý start do sezóny. Předpokládám, že závody mohu být vyrovnané. Loňský rok byl pro naše barvy úspěšný a úspěšní chceme být i letos. Snad se náš klub znovu dokáže prosadit na stupně vítězů“. hodnotí vyhlídky jedna z favoritek domácího KK Plzeň Lenka Štemberová.