Česká Rollo liga 2006 pokračuje o víkendu druhým kolem

Po docela úspěšně zvládnutém květnovém domácím Evropském poháru, čeká o tomto víkendu na Šumavě na závodníky Plzeňského klubu koloběhu další kolo nejvyšší domácí soutěže.
Na závod, který se koná jako první z náročné červnové série ligových kol a dalších top akcí jedou plzeňští borci tradičně v početném složení. Trasa dlouhého závodu v okolí osady Šindlov – Borová Lada – Kvilda a tvrdá horská časovka od vimperských kasáren opět do Šindlova dokonale prověří v sobotu, respektive neděli síly závodníků.
Vedoucí KK Plzeň Petr Pešta i přes náročný terén znovu očekává velmi vyrovnaný boj o stupně vítězů i první desítku ligového žebříčku. Plzeňskými favority závodu budou standardní opory týmu jako Ladislav Provod a Karel Cvalín v ženách Štemberová a dobrý výkon lze očekávat i od letos výborně jezdící Martiny Smitkové.
“Pauza mezi zahajovacím závodem a druhým kolem byla nezvykle dlouhá, většina závodního týmu intenzivně trénovala, a ještě pociťuje únavu. Při současné agresivní jízdě některých soupeřů, si budeme muset dávat dvojnásobný pozor, určitě nám nedají ani tentokrát nic zadarmo!“, doplňuje Petr Pešta.