Česká Rollo liga 2005 má za sebou první polovinu

Velmi kvalitní koloběžkový závod proběhl o tomto víkendu 25. – 26. června na Šumavě o oblasti Šindlova. Na startu třetího kola České Rollo ligy 2005 se sešli závodníci z celé České republiky. Celému klání dával zvláštní příchuť fakt, že se po nedělní časovce definitivně rozuzlil rébus složení národního týmu na nadcházejícím Mistrovstvím Evropy.
Sobotní dlouhý závod i nedělní časovku opět v hlavních kategoriích mužů i žen ovládli závodníci KK Plzeň, byť nevídaně dramatický boj se odehrával o prvních deset míst mužů, respektive pět žen a o pořadí rozhodovala v extrémně náročném terénu často jen jedna vteřina.
V mužích v sobotu jasně zvítězil Ladislav Provod, před Karlem Cvalínem a Petrem Peštou. V ženách se letos poprvé radovala z vítězství Lenka Štemberová před Markétou Štejrovou a Alenou Kupilíkovou. V neděli opět a v traťovém rekordu zvítězil Provod před Petrem Peštou a plzeňskou hegemonii narušil třetím místem Jan Vlášek z Ultimy Praha. Z plzeňských žen tentokrát vyhrála Kupílíková před Štemberovou a Štejrovou.
Po závodech určilo vedení Českého svazu koloběhu definitivní sestavu české reprezentace pro ME v Itálii, pořádaném ve dnech 8. – 10. července v severoitalských městech Turín, Ivrea a Agile. Vzhledem k letošní výkonnostní převaze tvoří většinu 9 členného národního týmu plzeňští závodníci. Pokud nedojde k nějakým obtížím, tak z Plzně, města koloběhu světové úrovně, vyrazí za necelých 14 dnů do Itálie reprezentovat Českou republiku tito závodníci. L. Provod, P.Pešta, K. Cvalín, M. Pešta, ženy M. Štejrová, A. Kupilíková a vyrovnanými výkony si vydobyla místo reprezentaci i Martina Smitková.
”Poslední ostrý test formy před Evropou dopadl výborně. Všichni dokázali zajet super výsledky. Doufám, že tyto závody upevnily sebevědomí a horko panující v sobotu snad i navodilo atmosféru italského podnebí. Na Mistrovství Evropy bude ve tvrdé mezinárodní konkurenci umístění alespoň jednoho závodníka do pátého místa úspěchem, ale samozřejmě vzhledem k formě Provoda věříme i v medaili a tu by pak snad měly 100% na horké italské půdě vydobýt ženy. ” dodává koloběžkový ”lídr” Petr Pešta.