Česká Rollo Liga 2002 skončila ve Zlíně

Všechny tituly do Plzně!
Mistry České Rollo Ligy 2002 určily definitivně závěrečné závody nejvyšší české koloběžkové soutěže ve Zlíně. Sobotní dlouhý závod na 26 km a nedělní časovka rozhodly, že všechny ligové tituly pro rok 2002 putují do Plzně. Klub koloběhu Plzeň – Pešta s partou obsadil v mužích dokonce kompletní stupně vítězů. Tím pádem zcela jasně zvítězilo v klubové soutěži i plzeňské družstvo. Výsledky samotných závodů potvrdily aktuální formu závodníků a v podstatě kopírovaly celkové pořadí. Mistrem Rollo ligy i vítězem zlínských závodů se stal Ladislav Provod, druhý je Petr Pešta a třetí Michal Pešta. V celkovém pořadí skončil dále 4 M. Gazárek RC Zlín, 5 P. Vik Kadaň, 6. J. Ešner RC Zlín a 7 J. Tlapa KK Plzeň, 8. R. Langmajer Ejpovice.
V ženách se stala Mistryní Rolo ligy 2002 Markéta Štejrová z KK Plzeň. Letošní hegemonii plzeňského klubu narušila celkově druhá Lenka Kotrlíková z Jafiduta Kadaň. Životního úspěchu dosáhla celkovým třetím místem mladá devatenáctileté členka KK Plzeň Martina Smitková.
V mistrovské soutěži družstev byl po jasném tažení sezónou plzeňského áčka ve Zlíně aktuální boj o druhé a třetí místo. Stříbro nakonec získal KK Plzeň B a třetí skončil Rollo klub Zlín. Čtvrté místo zůstalo na Jafiduto Kadaň A a elitní pětku uzavřel Sokol Ejpovice.
„Radost z úspěchu byla veliká asi ještě větší než loni. Letošní liga byla totiž velmi náročná. Přes stále tvrdší konkurenci jsme dokázali nejen udržet, ale i vylepšit loňské pozice. Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům za podporu. Bez nich by naše snažení určitě tak úspěšně nedopadlo.“ Slova Petra Pešty, vedoucího plzeňského klubu potvrzuji i oficiální data Českého svazu koloběhu. Česká Rollo liga 2002 dosáhla s porovnání s ostatními ročníky několika NEJ, které svědčí o stálém růstu koloběžkového sportu. Dosažené časy z letošních závodů ukázaly vysoký výkonnostní nárůst závodníků. Závodů Rollo ligy se zúčastnilo 78 mužů a 13 žen se závodní licencí. Celkový počet je však ještě o 49 neregistrovaných vyšší, tj. 137 závodníků! Průměrný počet startujících při každém závodě je 40. Soutěž družstev letos obsadilo 14 týmů. Pořadatelé připravily vesměs skvěle zajištěné závody. Není proto divu, že mnozí čeští koloběžkáři označují Rollo ligu za nejlepší dlouhodobou koloběžkovou soutěž světa.
Koncem ligových závodů ve Zlíně ještě zdaleka koloběžková sezóna nekončí!.V sobotu 12.října proběhne v Praze na atletickém oválu premiérový sprinterský závod, kde budou za asistence rozhodčích, cílové kamery a větroměru ustaveny oficiální české a možná i světové rekordy.
Závěr koloběžkové sezóny obstará podzimní koloběžkový kros v Plzni v sobotou 2. listopadu.