Česká koloběžková reprezentace míří do Itálie a Finska

Dva díly koloběžkového Eurocupu se uskuteční v krátkém časovém sledu v první polovině srpna.
První a Čechy výrazněji obsazený Eurocup se koná o víkendu 7. a 8. srpna v severozápadní části Itálie městech Cervinia a Ivrea. Italové slibují, že se na jejich závod sjede celá Evropská koloběžková špička. Favority závodu by měli být opět Finové, výraznou konkurencí by jim mohl být český tým. Pravděpodobně se nedají podceňovat ani domácí závodníci, kteří budou na domácí půdě celkově silní. Česká výprava cestuje složená ze zkušených plzeňských závodníků Petra Pešty a Markéty Štejrové, a es pražkých klubů Milana Gazárka , Lucie Gazárkové, Anežky Zýkové a Pavla Legáta.
Italské závody jsou na české poměry poměrně krátké. V sobotu se závodí na 900 m dlouhém okruhu na 12 kol a v neděli je na programu časně dopoledne 14 km dlouhý závod kolem jezera Sirio lake u města Ivrea. Kromě individuálních závodů se v sobotu koná přiřazený závod štafet na jednu hodinu a 24 minut. “ Přiznám se, že rozhodnutí zda jet i štafetu necháme až na úplně poslední chvíli, neboť Cervina je v Alpách vysoko nad mořem přímo pod Matterhornem a netušíme co to s našimi těly udělá. Takové podmínky neznáme. Uvidíme jak se nám pojede na horké italské půdě, bude to první zkušenost z tamním prostředím. Italové jsou také žhavým kandidátem na pořádání příštího Mistrovství Evropy, takže tam získané informace mohou mít za nedlouho, až padne rozhodnutí, hodně vysokou cenu.“ hodnotí vedoucí reprezentace Petr Pešta a smutně dodává: „možná nepodám výkony jaké se ode mě očekávají. Prakticky celý červenec až dosud lavíruji s bolavým čtyřhlavým stehením svalem na pravé noze, trénink prakticky stojí. Jedu hlavně pomoct a předat zkušenosti s Markétou Štejrovou máme asi nejvíc zahraničních startů a to se tam určitě hodí.“
Druhý Eurocup se bude konat hned další víkend 14. 15.8. ve finských Helsinkách. Tento závod bude z české strany obsazen jediným závodníkem, Karlem Cvalínem, ten se je dalším členem KK Plzeň, který bojuje v české závodní koloběžkové pauze v zahraničí.