ČEŠI ÚSPĚŠNĚ ZVLÁDLI TEST FORMY PŘED MISTROVSTVÍM SVĚTA

Čeští závodníci úspěšně zvládli měsíc  před Mistrovstvím světa Eurocup v Německu.
Sobotní časovka dlouhá 5,8 km první 2,4 kilometry pozvolně klesala a pak nastalo pekelné stopupání, cca 3 kilometry dlouhý úsek s převýšením 220 metrů. Jen hrstka odvážných neslezla z koloběžky, jinak tentokrát chůze nebyla žádná ostuda, jak jste si sami mohli odvodit nejprudší stoupání dosahovali i k 12%… Nejrychlejičasovklu zvládl Tomáš Pelc 19:12, jako druhý Marek Kadlec 19:21 a na třetím místě Kai Immonen 20:07 z Finska.
V neděli byla na programu trať 4 x 9,4 km s hodně zátočinami a nebezpečnými sjezdy. Po startu závodu se dá říci se až pod kopec jelo společně, kde se utrhla skupinka Kai, Tomáš Pelc, Marek Kadlec a Stephan Bouman. 800 metrů před vrcholem těžkého stoupání rodák z Plzně Marek zvýšil nastolené tempo a Fin Kai Immonen začal ztrácet. V následujícím prudkém sjezdu Holanďan Bouman v zátočině spadl a tak Češi Marek s Tomášem jeli své tempo až do finiše. Tam nakonec Tomáš Pelc vyhrál a Marek Kadlec skonči druhý, třetí dojj Fin.
Životní úspěch si zajel Martin Kadlec starší, který 2 kilometry po startu dojel ve sjezdu čelní skupinku a následně jí i pár metrů popojel. Tak si na čele pelotonu užíval náš veterán.