Celkové výsledky KOSTKA kolobky- ROLLO LIGY 2008

diplom-liga-2008.jpg

KOSTKA kolobky- ROLLO LIGA 2008 je už úspěšně za námi, absolvovali jsme všech 12 závodů a je zde finální ligová tabulka. Dle pravidel se ve vypočtených výsledcích započítává 8 nejlepších závodů z 12.
V hlavních kategoriích se stal po sedmé stal Mistrem Rollo ligy 2008 Ladislav Provod, celkově druhý skončil jeho týmový kolega Petr Pešta a třetí Richard Jisl z Kidokai Jablonec. V ženách se podruhé v kariéře stala Mistryní Rolo ligy Martina Smitková před Markétou Peštovou a třetí Patricií Kadlecovou (všechny KK Plzeň).
Jinak napříč výsledkovou listinou jsou pozoruhodné výkony mladých žáků a juniorů, samozřejmě i veteránů, z nichž nejstarší byl šedesátiletý veterán Miroslav Kasík z Plzně, jenž se v celkovém pořadí – prestižní dvacítce mužů – umístil na neuvěřitelném sedmnáctém místě.
Koncem Ligy 2008 však ještě koloběžková sezóna nekončí, v sobotu 13. září 2008 proběhne v Říčanech u Prahy Grand Prix – závod pro děti a mládež a samozřejmě i širokou koloběžkovou veřejnost.
Přes ukončení letošního ročníku České Rollo ligy se již plánuje a chystá nová soutěžní sezóna. Je jisté, že příští rok Česká republika přivítá Evropský koloběžkový šampionát a pravidla Rollo ligy umožní startovat závodníkům ze Slovenska. Soutěžit se možná bude i mimo území republiky při maratonu který se koná ve Zhořelci (kousek od Liberce a jehož trasa vede v Německu a Polsku.